Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Gdybyś nie wiedział to w Polsce jest Dolina Krzemowa-poradnik najemcy

Nie ma tygodnia, żeby...

Nie ma tygodnia, żeby ktoś nie dzwonił czy zadawał pytań. Dziś system retail zwizualizuję tak.

retail

„Witam, jestem jednym z najemców ch modo w Warszawie. Na naszym forum internetowym dowiedziałem się o Państwa Organizacji jak i również, że pomogliście Państwo jednej z koleżanek w wyjściu prawnym z tego szamba. Mój statut jest taki, że półtora tyg. temu zablokowano mi dostęp do lokalu a następnie wywieziono z niego towar. Nikt się ze mną nie kontaktował w tej sprawie a ja złożyłem wypowiedzenie umowy w związku z zaistniałą sytuacją i wezwałem do zwrotu zagarniętego majątku. Oczywiście jest to błądzenie dziecka we mgle, gdyż po tym jak zostałem wraz z innymi osobami wręcz oszukany nie stać mnie na prawników i sam te pisma napisałem. Czy są Państwo w jakiś sposób w stanie mi pomóc? Ta osoba z modo z forum podobno otrzymała taką pomoc od Państwa i ma już temat zamknięty”.

Każda sytuacja jest inna. Formuła firmy. Umowa. Stawki. Bez pieniędzy na prawnika nie jest pan w stanie nic zrobić. To brutalne, ale nie ma co się łudzić czy zwodzić. Jeśli towar został zajęty to pan go nie odzyska. Pozostaje panu wyjazd z kraju. Zresztą nie pan pierwszy i nie ostatni. Dołączy pan do pozostałych.

I kolejne pytanie.

„Czy można taką umowę rozwiązać za porozumieniem stron?”

Nie. Pani nie jest stroną w tej umowie. Porozumienie wchodzi w grę jedno. W zależności od czasokresu „umowy najmu” płaci pani bez względu na to, czy najem trwa czy nie  i porozumienie wówczas jest w realizacji. Jeśli ma pani pieniądze może pani unieważnić tę umowę i pozwać wynajmującego. Sugeruję –nie płacić.

Kolejny link podesłany przez czytelnika dotyczy Doliny Krzemowej.

– „Kołobrzeg to chyba ostatnie miasto 50-ci tysięczne bez nowoczesnego centrum handlowego gdy tymczasem siła nabywcza mieszkańców, niskie bezrobocie i dodatnia migracja ludności pozycjonują to miasto znacznie wyżej niż wynika to tylko z jego wielkości. Zielona Góra natomiast to prawdziwa perełka wśród miast z przedziału 100-200 tys mieszkańców. Rozwój branży nowoczesnych technologii i sprzedaży internetowej nominuje to miasto do nazwy polskiej „Krzemowej Doliny” z wysokopłatnymi miejscami pracy w branży informatycznej – mówi Grzegorz Pękalski z Retail Concept, która odpowiedzialna jest za komercjalizację projektów”.

http://www.propertynews.pl/centra-handlowe/karuzela-kreci-sie-coraz-szybciej,44656.html

I sygnał z Zielonej Góry od czytelnika czyli z Doliny Krzemowej.

“Zielona Góra, dziś z ciekawości tam pojechałem… generalnie na kilkadziesiąt lokali wynajęte 3 lub 4. Pan Drwięga życzy sobie umową na minimum 10 lat… 2 czynsze do przodu. Tuż obok – no 300 m centrum handlowe Auchan, 1000 m Tesco. Generalnie budynek od 2011 stoi pusty”.

Co ciekawe w Dolinie Krzemowej zamknięto Biedronkę. To druga zamknięta Biedronka w tym mieście.

http://finanse.wp.pl/kat,1033691,title,Tragedia-w-Zielonej-Gorze-bo-zamkneli-Biedronke,wid,18301632,wiadomosc.html

I fragment rozmowy z Mieszkańcem Wrocławia, który podesłał linka

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/nielegalna-betoniarnia-kurzy-na-borowskiej-inwestor-nawet-o-niej-nie-wie,9907830/

A potem podzielił się ratailovymi doświadczeniami.

Dzień dobry. mogę z pamięci zliczyć GH wrocławskie, ale coś w tym mogę pominąć. Mam wyrywkową wiedzę, ze słyszenia. Sam omijam GH, wolę dać zarobić lokalnym przedsiębiorcom lub kupić przez internet.

Co do Sky. Byłem kilka razy. Dosłownie. Raz odbierałem zamówienie internetowe w Neonecie. Kilka razy tylko na parkingu, mają tam bowiem rozsądną cenowo myjnię i wulkanizację. Oni na ruch nie narzekają. Moje punto II wygląda tam niczym melex przy luksusowych autach tam pielęgnowanych.

Pierwszy raz byłem w Sky w wakacje 2012. Upały straszne były, a ja szukałem klimatyzowanego miejsca, żeby dokończyć pracę dyplomową. Po drodze zaliczyliśmy sklep z butami. Ekspedientka była wręcz szczęśliwa, że pojawił się klient. Ze znalezieniem miejsca w kawiarni również nie było problemu. Stolik do wyboru, do koloru.

Ostatnio byłem tam 31-12-2015. Wrażenia te same, co wcześniej. Sky jest wspaniałe. Ja zawsze mówię, jak ktoś pyta, że wspaniałość tego miejsca polega na tym, że idąc do dowolnej kawiarenki, można wybrać sobie niemalże dowolny stolik, a i nie będzie problemem usadowienie się tak, żeby można było spokojnie porozmawiać.

Owszem, trochę dzieciaków z rodzicami było w parku rozrywki dziecięcym. Największym ruchem cieszy się jedynie Piotr i Paweł oraz makdonald, a to za pewne dlatego, że spożywka zawsze jakoś idzie, zresztą jedno i drugie zlokalizowane są bardzo blisko wejścia od strony przystanku tramwajowego.

Tam akurat jest głód spożywki, bowiem niedługo mają Aldi stawiać.

w innych nie bywam generalnie. Od wielkiego dzwonu Arkady. Ostatnio, jak zima na chwilę rzuciła mrozem -15stopni i szukałem względnie ciepłego miejsca, żeby wymienić ramkę tablicy rejestracyjnej. Mówiąc, że nie bywam w galeriach, mam na myśli, że nie pędzę tam, jak te dzikie tłumy. Dla mnie to smutna konieczność.

Tuż po świętach wielkanocnych byłem w Auchan na Bielanach. Godzina czasu, żeby się pokręcić, w oczekiwaniu na Norauto. Pustki. Aut niby multum na parkingu, a to chyba w większości pracownicy. Gdybym musiał, nie miałbym problemu z policzeniem mijanych ludzi.

Podobno ruch tam strasznie spadł po rozbudowie tuż obok centrum Bielany wrocławskie – Aleja Bielany.

To tyle z Wrocławia.

A teraz Tarnów i plany powiększenia Gemini Jasna Park z 30.000 m2 do 70.000m2. To ta najsłynniejsza w Polsce, którą odwiedzało 5 potem 6 a teraz 7 milionów ludzi rocznie.

http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/8491,rozbuduja-gemini-park-tarnow.html

http://tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Osiem-metrow-niezgody

Szkoda czasu na opisywanie zapotrzebowania w Tarnowie, uszczęśliwiania mieszkańców, 900 miejsc pracy, wpływów do budżetu i krzemowego portfela mieszkańców tego miasta.

https://www.facebook.com/lukaszenkoopolsce/photos/a.841608505880730.1073741843.678787028829546/841613342546913/

 

I ciekawy link z Łodzi.

http://m.strefabiznesu.dzienniklodzki.pl/artykul/pierwszy-sklep-w-galerii-tomaszow-bedzie-gotowy-w-maju

I parę zdań ze Zgorzelca.

“Witam, rozmawialiśmy jakiś czas temu – w sierpniu chyba. Szkoda, że nie zajechał Pan do Zgorzelca. Próbowałam się dogadać z galerią i przyszedł moment, że zgodzili się na czynsz 10% od obrotu. Bardzo się ucieszyła, bo to jeszcze był moment, że byłam gotowa dołożyć do sklepu przy takich warunkach. Radość trwała krótko, bo po paru dniach napisali, ze bank nie zgodził się na takie warunki i podali mi swoje z zastrzeżeniem, że muszę natychmiast wpłacić 5 tys. albo zamkną mi sklep itd. I mogę wówczas znów negocjować albo przystanę na ich warunki. Zeszli mi 25% z czynszu, co niewiele w sumie zmieniło, i przeliczyli kilka czynszów na czynsze od obrotu. Ale zastrzegłam sobie, że gdy firma franczyzowa wypowie mi umowę, to ja im mogę wypowiedzieć. Do kwietnia musiałam trzymać pracownicę z urzędu pracy, więc trochę odczekałam i dostałam wypowiedzenie od franczyzodawcy i od razu dałam wypowiedzenie galerii. Jestem jeszcze do końca maja, ale będę starała się załatwić jeszcze, ze do końca kwietnia. Kontaktowałam się z P. Hanclewskim, ale niestety nie stać mnie było na jego usługę.”

I na koniec to co najistotniejsze. Tym razem dotyczy Gemini Park w Bielsku-Białej po obejrzeniu filmu na youtube.com

„Dzięki za materiał o galerii w BB, który miałem przyjemność obejrzeć. Byliśmy już na etapie podpisywania umowy (research robił pracownik). Dzięki Tobie uniknęliśmy wdeptywania w duże G.”

Takie sygnały też są-od ludzi, którzy nie podpisali umów. Ludzi, którzy siedzą w tzw. biznesie z wieloletnim doświadczeniem lub „myśleli o galerii handlowej”. Udało się wspólnie-wybić im ten pomysł z głowy.

Pozdrawiam. Do następnego.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *