Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Na zasadzie franczyzy-poradnik najemcy

Prowadzenie biznesu w...

Prowadzenie biznesu w gh nie ma sensu.Nie ma przyszłości. Przekonał się o tym boleśnie franczyzobiorca pijalni czekolady Mount Blanc w gh Gemini Park w Bielsku Białej. 

noc_gemini

Noc nie pomogła. I poprzednie też, bo pomieszanie dnia z nocą nie wiele daje najemcy. W przypadku np. 90 procentowych upustów to zdecydowanie tak. Po Mount Blanc pozostało to.

201605044787

Czyli będzie można pojechać w Alpy i tam napić się gorącej czekolady np. w Chamonix. Marka szczyci się opatentowanym systemem franczyzowym za który jeśli chcesz-płacisz 350.000-400.000. To najdroższe pralinki na świecie rozdawane za darmo przez franczyzobiorcę do każdej kawy. Ta w Bielsku-Białej była wyjątkowa. Pusto. Kameralnie. Spokojne miejsce na spotkanie. Sprzeczny z logiką system retail wg własnej filozofii otwiera np. 6 kawiarni w jednym budynku. 10 sklepów z butami męskimi, damskimi, podobnie z tzw. fashion nie ma racjonalnego uzasadnienia. Nigdy nie miało. Dlatego gh padają. Wybijają same siebie, ale na początku wybijają najemców ucząc ich biznesu, zarządzania, marketingu. Wbijając do głowy, że nie potrafisz. Twoi ludzie nie potrafią zamykając gęby klauzulą kar.

W tej gh jest już biuro podróży. Świetnie prowadzone, mnóstwo ofert. Nie sieciowe. Stracone 4 lata bez zarobku pomimo profesjonalnej obsługi, miłej atmosfery, pasji, zaangażowania. 

Ci ludzie na ulicy i starych garach zarabiają. Chłopaki z Rzeszowa w Krakowie znaleźli pomysł na biznes. Tłumy ludzi. I wiaderko z kasą.

201604284785

Nie dali się zrobić w konia.

Mieszkańcy Zakopanego tymczasem czekają na kolejne otwarcie gh. Ta pierwsza częściowo zasłania Gubałówkę.

Ta nowa, której wkrótce otwarcie ma nastąpić w czerwcu częściowo zasłania Giewont.

201604244780

Sieciowa pizzeria świeci pustkami.

201604234770

Coś poszło nie tak. Przed wejściem ostentacyjnie można się poczęstować.

201604234769

Zakopane wciąż kusi i się zmienia. Sieciowe marki podbiły Giewont. Nie wykluczone, że pośród turystów pojawią się byli klienci Getin Banku. To dziś ich wielki dzień.

“Wszyscy poszkodowani padli ofiarą Grzegorza P., który współpracował z Getinem na zasadzie franczyzy. W latach 2009-2010 otworzył cztery agencje w mniejszych miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego.

Oferował klientom produkty oszczędnościowe oprocentowane na poziomie 12-18 proc. Jednak to nie byłylokaty znanego banku, tylko wyciągane z szuflady umowy z jego firmą Duo Express. Ludzie wpłacali różne kwoty: od kilku do kilkudziesięciu tys. zł.

Później placówki P. zniknęły z rynku i także on razem z pieniędzmi. Grzegorz P. został oskarżony i skazany na 5 lat więzienia. Ma za sobą połowę odsiadki. Jednak, jak dotąd, nie oddał nikomu ani gorsza”.

http://www.strefabiznesu.gazetawroclawska.pl/artykul/pozew-zbiorowy-przeciw-getin-bankowi-wygrali-bank-ma-im-wyplacic-ponad-5-mln-zl 

Nie wykluczone, że część pieniędzy okradzeni ludzie wydadzą właśnie w Zakopanem. W polskich Tatrach. W Dominium czy gh?

Być może właśnie tam usiądą, gdzieś w czekoladziarni- nie pod nazwą Kasprowy- ale kolejnym franczyzowym Mount Blanc?

Polecam ten tekst.

http://m.onet.pl/biznes/kraj,zfm8ck

Pozdrawiam. I do następnego.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *