Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Utracona cnota-poradnik najemcy

System retail, ...

System retail, franczyza, przedsiębiorczość, klient, jak go pozyskać, jak go nie stracić, jakie podjąć decyzje, w którą stronę-jak w szachach. To zaprząta myśli. A jednocześnie jak wydłużyć dobę, jak poukładać klocki żeby zatrybiły. Jak czytać newsy. Co jest reklamą, co propagandą, co manipulacją, a co faktem. Obniżenie ratingu ma wpływ, na ratę, na czynsze.

Pisałem o tym, że podpisanie umowy w euro to stryczek. Jak frank, który był okazją, a stał się dla wielu przekleństwem choć komunikaty płynące z mediów są sprzeczne jak i ludzie podzieleni  praktycznie na każdej płaszczyźnie: politycznej, ekonomicznej, emigracyjnej. Bywa też, że spadek kursu jest chwilową ulgą dla tego który czynsz w euro ma płacić. Stąd poparta życiowym doświadczeniem sugestia-żeby tego nie robić. Nie w każdej gh czynsze są w euro. To też należy brać pod uwagę jak i to, że czynsz w wysokości nawet 2000 złotych może być zabójczy przy zobowiązaniu na kilka lat. Wydawać się może, że 2000 to nie jest spora kwota. Marzenie wielu-nieosiągalne.  

Tymczasem gh Bronowice w Krakowie poszła po rozum do głowy i wyszła z założenia, że lepszy rydz niż nic. Czyli 1000 złotych czynszu za 30 metrowy lokal, ok.300 złotych prąd, umowa na trzy miesiące z opcją przedłużenia na kolejne trzy miesiące jeśli będzie obrót. Co więcej. Najemca dostał także mebelki-po poprzednikach.  Można? Można. Da się? Da. Otwarcie sklepu nastąpi dziś.

torba

 

Właściciel ma jeszcze trzy wyspy w gh. Bezpiecznie. Daje radę. W tym lokalu nie popłynie pomimo paragrafu 777. W trzy miesiące przy takim czynszu nie ma problemu. Może dołożyć z wysp.

Ten pozytywny przykład oznacza, że sytuacja się zmienia. Napisałem kiedyś o tej gh, że należy ją zabronować. Pusta. Jeśli jednak mam rozumieć, że wprowadzane są nowe standardy to należy też o tym napisać. Cywilizowany sposób podejścia wraca. W tym przypadku gh zarobi. I nie zniszczy najemcy. Najemcy, który od miesięcy czyta bloga, przeczytał  książkę i jak twierdzi-bardzo mu to pomogło. To miłe. Kiedy ktoś coś takiego napisze.

I nie do końca dające satysfakcję, że pewien patriotyczno-religijny mit-trafił szlag. Czyli na Wyspach Dziewiczych można stracić cnotę. Jeden z czytelników podesłał linka.

– Rafał Sonik miał dług wobec mojego świętej pamięci ojca Andrzeja Czerneckiego. Jako zastaw ojciec otrzymał udziały spółki Dagar Enterprises Limited. Nie chciał być bezpośrednio właścicielem ani spółki offshore’owej, ani nieruchomości, a jedynie zabezpieczyć wierzytelność, więc założył spółkę w obrębie UE (Floranta Development Limited), która przejęła udziały w Dagar Enterprises Limited. Udziały w firmie na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych miały wrócić do Rafała Sonika po spłacie długu. Ponieważ ojciec był już wtedy śmiertelnie chory, zaczął dzielić majątek i tę wierzytelność przekazał mi – tłumaczy nam Igor Czernecki. Obecnie spółka Dagar Enterprises Limited wciąż należy do Floranta Development Limited.

http://wyborcza.biz/biznes/1,148065,20052137,polski-luksus-w-panama-papers-jachty-samoloty-i-apartamenty.html#BoxBizLink

Cóż. Nie boli mnie kreatywność ani stan posiadania. Miałem okazję być na Kasprowym. Niedawno. Na Mszy na którą zaprosił mnie Rafał Sonik. Zobaczyłem też film 110% o polskich sportowcach w kinie Kijów w Krakowie.

film

https://www.facebook.com/rafalsonikofficial/photos/a.217505465017501.37085.211390418962339/762150560552986/?type=3&theater

Nie odbyliśmy zaplanowanej rozmowy, ale nie wykluczone, że ją odrobimy w przyszłości.

Uznałem, że sprowadzenie tematu do wojny z Rafałem Sonikiem byłoby błędem, który zachwiałby całością tego przekazu. Nie przekonałby czytelnika, że opisywane tutaj kulisy i zdarzenia mają miejsce, ale są tylko dyktowane osobistą zemstą, zawiścią i czym tam jeszcze. Poza tym jest jeszcze jedna kwestia. Nie znam człowieka, który by nie popełnił błędu czy błędów. Nie ma znaczenia to, że zasada „niech twoja prawa ręka nie wie co czyni lewa” się sprawdza. I że każdy PR ma granice nie tylko zdrowego rozsądku. Czy gdybym mógł zoptymalizować podatki to bym to zrobił? Tak. Jasne, że tak.

Czy publicznie jednak zapewniałbym jakim jestem patriotą, bogobojnym filantropem i darczyńcą? Nie. Bo firmując jedno i drugie-nie da się tego publicznie pogodzić. Co więcej jestem zdania, że filantropia nie wyklucza optymalizacji. Jak i konflikt interesów z tym, że najzwyczajniej mimo wszystko można kogoś lubić czy nawet podziwiać w tych aspektach, które na to zasługują i są bezdyskusyjne.

To tyle na razie w tej sprawie, bo kolejną inwestycję w Tychach opiszę w przyszłości. I już dziś zaznaczam czytelnikom, że z kilku powodów nie warto tam podpisywać umowy. Na żadnych warunkach.

Tymczasem zajrzyjmy do Mysłowic na Śląsku. Spostrzeżenia prawnika.

„W potężnej metropolii Mysłowicach (podobno 75 tysięcy wygłodniałych konsumentów) też buduje się galeria. QuickPark. Są już z nami: CCC,H&M, Pepco, Smyk, Rossmann itd.. czyli standard. Albo jazda obowiązkowa. Kolejny klon z tymi samymi markami. Inwestor z dumą ogłasza, że będzie też PIERWSZY w mieście McDonalds. No teraz to już metropolia całą gębą. Doszła do Mysłowic cywilizacja. Była bieżąca woda, kanaliza, teraz będzie i gdzie zjeść. A najlepsza jest mapka, która zapewne będzie też pokazywana najemcom.

 catchment

 

W full opcji mamy tam 580 tys. klientów. Pytanie, kto normalny z Tychów lub Rudy pojedzie do Rossmanna lub CCC do Mysłowic? Kto normalny z Katowic pojedzie do Mysłowic (SCC, Galeria Katowicka, Supersam, planowana budowa Libero)? Założenie, że te 44 tys. się tam zjawią już jest hurraoptymistyczne. Powtarzalność galerii, składu najemców itd. jest ich słabą stroną, bo przecież wszędzie jest to samo. Więc po co tłuc się autem”.

Tyle od czytelnika. Dzięki. 

wniosek: przed podpisaniem umowy w gh trzymając się biblijnej retoryki trzeba oddzielić plewy od ziarna.

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *