Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Ikea na sprzedaż-poradnik najemcy

Chcesz kupić Ikeę? ...

Chcesz kupić Ikeę? Będzie taka możliwość. Zanim przejdziemy do sedna najpierw zajrzyjmy do należącej do Ikei gh Port w Łodzi.

f15

f28

f37

f42

 

f6

 

f52

f7

f81

 

f91

f104

Czytelnik podesłał zdjęcia. To tam wprowadzono zwyczaj zbierania danych z dowodu osobistego w przypadku skorzystania z „hulajnogi” dla dziecka, albo zbierania danych w przypadku chęci pozostawienia dziecka na darmowym placu zabaw. Tam też wprowadzono zwyczaj robienia zdjęć klientom „na potrzeby marketingowe” bez ich zgody. Tak przynajmniej było jeszcze w minionym roku.

O tym, że będzie można sobie kupić szwedzką perełkę poinformował jeden z dziennikarzy na tweeterze.

https://twitter.com/pbzatonski/status/732598233067741185

Co to oznacza? Czyżby tak wzrosły przychody, że nie ma co więcej zarabiać i nie warto już się w to bawić? Kolejny biznes na sprzedaż to Tesco. Dużo i tanio. Trudno powiedzieć za ile można sobie kupić koncept, ale podobno miliard 300 milionów. Nie wiem czy euro czy złotych. Z ostatnich informacji napływających „do bloga” słyszę, że Auchan popuścił.

W sensie, że czynsze. 1700 zeta, 2000. Wyciśnięty jak cytryna rynek. Sugeruję jednak nie podpisywanie niczego. Tym bardziej, że wciąż nie wiemy kiedy na polskim rynku ruszy Amazon czyli największy internetowy sklep na świecie. Od dawna zapowiadane wejście smoka pożre tych, którzy dziubią w sieci garażową sprzedaż. Dlatego też otwarcie sklepu internetowego dziś może zakończyć się spektakularnym fiaskiem jutro. Nie oznacza to, że pomysł na sklep https://lokalnyrolnik.pl/lista_grup przegra tę walkę. Wręcz odwrotnie. Obroty rosną ludzie są zadowoleni. Kapitalny pomysł na biznes. 

Zamknięcie franczyzowych Biedronek w ilości 10 sztuk i otwarcie kolejnych 16 można czytać dwojako. Tutaj pozostawiam czytelnikowi wnioski.  Zresztą popularna biedra zmodyfikowała swoje plany i zamierza się skupiać na tym co ma, a nie na kolejnych otwarciach tysięcy dyskontów. To też o czymś świadczy. Jak znam życie z nieumiejętności prowadzenia biznesu zamknięto te biedry, a nie z innych przyczyn związanych z przegrzaniem rynku, nawciskaniem kitu i potencjału rynku.

Być może obrót lekko się odbije, bo 17 miliardów z pięćset plus musi mieć wpływ na rynek. Nieistotne czy będzie to żołądkowa gorzka, czipsy czy frytki z maka. Niektórym te pieniądze pomogą niemniej jednak jeśli weźmiemy pod uwagę to, że do prądu ma być doliczona stawka za TV i skoczy cena wody to realnie w portfelu od głowy zostanie mniej. Nie będzie to „wlał wylał”, ale nadzieje na to, że odnotowany zostanie drastyczny skok trzeba podzielić może nie na pół ale na 1/3-mniej więcej.

Mniej więcej też szacuje się koszty budowy gh gemini park Radości w Tychach. Inwestor Rafał Sonik rzucił na konferencji prasowej kwotę inwestycji na poziomie 350-400 milionów złotych. I zastanawiam  się czy nie potrafi liczyć, czy ktoś liczy za niego. To jest mniej więcej tak ja Ty szacowałbyś otwarcie budki z lodami w boxie gh. Możesz nie doszacować, bo zawsze coś dodatkowo wyskoczy za co trzeba zapłacić. 50 bańek widełek? Dziwne. I biznes na kredyt.

O rozbuchanym udzielaniu kredytów zrobiło się głośno w przypadku SK Banku. Prawie 1,5 miliarda kredytów pod jednego dewelopera. I Sk Bank poszedł z torbami tych, którzy tam mieli swoje środki.  Bo deweloperski deal polega na przeszacowaniu i na tym ostatnim zarabia wąska grupa ludzi. Czynsze to dodatek do interesu. Dlatego nie dziwią zapowiadane zwolnienia  grupowe w PKO BP, który tak chętnie rozdaje pieniądze na prawo i lewo m.in. pod deweloperkę.

Jeden z czytelników zasugerował, abym powrócił do iwętu i sam sobie wręczył kupę słonia  z czeskiego zoo.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-prezydenckie/artykuly/490713,kupa-slonia-w-prezencie-dla-bronislawa-komorowskiego.html

Dokładnie rok temu do kancelarii Kodorowskiego i Rafała Sonika została wysłana specyficzna przesyłka (przypomniał o tym facebook). Bez odzewu. Kodorowskiego, który teraz walczy o interes wszystkich, a przede wszystkim własny jakoś z ludźmi nie było. Teraz wychodzi na ulice polskich miast i walczy sam ze sobą i traumą po tym jak został podsumowany. Kodorowski jest symbolem porażki zarówno pod względem intelektualnym jak i społecznym. Bo jeśli budowanie magazynów  Amazona w Polsce jest: tu cytat „historycznym dla kraju wydarzeniem” to bloger jest gotów stać się wielbłądem. Nie tylko słoniem. I jego kupą, którą sam sobie symbolicznie może w rocznicę wręczyć tak, aby zadowolić czytelnika. I całą retailovą resztę.

ky

zdj.www.tapeciarnia.pl

wniosek: przed podpisaniem umowy w gh pamiętaj, że to może być i często jest -gówniany interes czyli nie daj się zrobić w trąbę.

P.S. Tymczasem czeska firma chce podbić swoim konceptem świat. Przyłożyliśmy do tego trzy grosze.

https://www.startovac.cz/projekty/darujhovno-cz-jde-do-sveta/

P.S. Takiego dostałem mema plus link.

panama

http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/32258/rafal-sonik-z-klockow-jak-zywy-foto

Klocki lego w gh to jeden z najlepszych sposobów na przyciągnięcie dzieci. Bez żartów. Tak jest. Frekwencja skacze wtedy jak ciśnienie najemcom. Bo kupują bilety na lego. Niewiele więcej. Pomysł marketingowy z najwyższej półki. Brakuje jedynie panamskiej palmy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *