Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Jak uszczęśliwić ludzi na siłę?-poradnik najemcy

Mieszkańcy Wilanowa ...

Mieszkańcy Wilanowa mówią nie. Chodzi o projekt galerii handlowej, która rzekomo ma podnieść atrakcyjność osiedla, wartość mieszkań i standard życia tych, którzy wybrali to miejsce płacąc zresztą grubą kasę. I teraz deweloper chce ich na siłę uszczęśliwić.

W ten właśnie sposób.

szok1

https://www.facebook.com/nowynowyswiat/photos/a.679898725439433.1073741829.679890458773593/961381350624501/?type=3&theater

Z całą pewnością społeczne „nie” jest wreszcie opisywane kompleksowo przez media. Jest jeszcze coś. Unikalnego. Jednomyślność radnych tej dzielnicy. Nie ważne jakie barwy polityczne reprezentują, ale są w tym temacie zgodni i…popierają argumenty mieszkańców. I jest to budujące. Wczorajsza konferencja prasowa odbiła się mocnym echem w mediach. Bo ludzie mają rację. Wiedzą lepiej. I nie zmienią tego tendencyjne ankiety „badawcze” czy inne absurdalne argumenty tych, dla których ta gh ma uszczęśliwić ludzi. Na utworzonym fan peagu mieszkańcy w sposób merytoryczny argumentują swoje racje wykazując, że można ten projekt zrobić inaczej. Czyli ma to wyglądać tak.

ale_jaja

I w jakimś stopniu nie przysłonić tego.

ale_jaja2

zdj. rdc.pl

http://www.rdc.pl/informacje/olbrzymie-centrum-handlowe-przesloni-palac-w-wilanowie-posluchaj/

Jedno z drugim się żre. Okazuje się jednak, że deweloper próbuje ludziom zrobić wodę z mózgu- że będzie fajnie- a jeśli projektu nie przepchnie to jeszcze będzie oczekiwał odszkodowania od miasta. To są te „retailove negocjacje”. Interesująca batalia przed nami bo temat zamknięty nie jest. Czy wygra zdrowy rozsądek czy partykularny biznes kilku ludzi? Na odpowiedź jeszcze przyjdzie poczekać.

Deweloper tymczasem zbiera umowy i podpisuje nie mając pozwolenia na taką budowę. Po co? Żeby pokazać potem ile stracił. Wydaje się, że tego rodzaju umowy są nie ważne. Bo jeśli nie mam do czegoś prawa czyli nie wiem czy będę mógł zrealizować usługę, to trudno żebym sprzedawał kota w worku. Wydaje się to zrozumiałe.

Sugeruję jednak spokój. Wydaje się, że tym razem radni podniosą rękę- w słusznej sprawie i nie odpuszczą.To rzadkość-mam na myśli zaangażowanie radnych, zrozumienie i poparcie ludzi w zmaganiach z deweloperami w Polsce. To z reguły wraca w kolejnych wyborach. Zapomniał o tym były prezydent Poznania ze swoją świtą choć wydawało się, że jest niezatapialny. Pogrążyło go m.in. PCC i mieszkańcy zwolnili go z pracy.

wniosek: przed podpisaniem umowy w tej gh pamiętaj, że wielu ludzi już na starcie-ma jej dość. Zresztą w Warszawie jest szeroki wybór zakupowy. Jest z czego i gdzie wybierać.

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,20098595,wilanow-rada-dzielnicy-przeciwna-galerii-handlowej-powinna.html

Nie wykluczone, że w sprawę zaangażuje się sam wuj Sam z Ameryki. Czyli amerykański rząd….

http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/galeria-wilanow-z-problemami-jest-afera,127571.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *