Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Zemsta na inwestorze czy insynuacja?-poradnik najemcy

Coś szwankuje dziś ...

Coś szwankuje dziś blox i technicznie jest problem z ingerencją we własny komentarz. Z reguły nie opisujemy tu i nie rozbieramy na czynniki pierwsze wszystkiego tym bardziej komentarzy. Tym razem jednak złamię zasadę. Czyli od początku. Komentarz do poprzedniego wpisu.

„Szkoda tylko, że autor tego wpisu zapoznał się jedynie z fanpage’em, który jest w 100% anty oraz mediami, który opublikowały swoje materiały na podstawie konferencji zorganizowanej przez tych samych ludzi, którzy prowadzą w/w fanpage. A kto stoi za nimi? Były wysoko postawiony współpracownik GTC, który teraz pod postacią m.in. Fundacji NASZE Miasteczko mści się na inwestorze i próbuję zablokować budowę. Tu nie chodzi o wygląd. Tu chodzi o to, aby zmienić inwestora. Między innymi jak wytłumaczyć, że jeszcze niedawno projekt nie budził żadnych zastrzeżeń, a teraz nagle tyle osób zmienia zdanie… a pisanie, że miasteczko jest “jednogłośnie” przeciw to bzdura i manipulacja. Proszę zrobić research wśród prawdziwych mieszkańców, a nie rzekomych”.

Szkoda, że autor komentarza zapoznał się jak rozumiem z jednym wpisem i jak mam rozumieć projekt jest powalający architektonicznie, życiowo i generalnie stanie się wizytówką na skalę europejską. To jest pierwszy tekst tutaj na ten temat. 100% anty? Jest rozwiązanie. Nie ma znaczenia czy ktoś się mści czy nie. Znaczenie ma to jak ludzie tam będą mieli żyć. To jest przykład w jaki sposób można próbować zniszczyć przestrzeń publiczną.

Zamykają się tam już lokale usługowe. “Preferencyjne” czynsze 100 zł za metr, umowy na klasycznej zasadzie czyli za trzy lata na trzy lata. Znam to miasteczko i szczerze mówiąc nie dotyczy mnie ten temat. Przyszłych najemców, którzy szukają sposobu na siebie-dotyczy. Ale sam w sobie ciekawy. Spotkałem się z człowiekiem który ma dwie nogi, dwie ręce i głowę. Nie jest rzekomym widmem.

Jest jednym z wielu i reprezentuje tych którzy nie chcą takiej bryły, a nie tych którzy chcą. Jako, że temat jest delikatny umówiliśmy się na to, że opiszę bez szczegółów personalnych. Ludzie nie chcą brać personalnie na siebie tego tematu- z ostrożności. Natomiast jeśli pan ma argumenty które pan zechce przedstawić to proszę je przedstawić tutaj. Opisać te korzyści. Pokazać perspektywy. Przekonać, że i radni i urbaniści nie rozumieją tego dobrodziejstwa. Może pan to zrobić. Zresztą są fan peage które się rozpływają nad tym projektem.

https://www.facebook.com/galwilanow/?fref=ts

Agencja PR ma swoje zadanie i robią to świetnie. Fajnie by jednak było żeby pan się wówczas podpisał żeby publiczność miała świadomość czy pan nie jest jakimś obecnym członkiem zarządu, profesorem z jakiejś uczelni, może radnym? Kimkolwiek pan jest może pan się podzielić swoją koncepcją. Nie wykluczone, że pan nas tutaj przekona. Bo jeśli to akcja inwestor kontra inwestor to ma pan na to kwity, jakieś potwierdzenia. Jako, że sprawa rozbija się o duże pieniądze to pewnie każdy dokument się przyda w szczególności radnym i prawnikom.

Napisałem, że ten przykład jest unikalny. Nie tylko ze względu na to, że radni i urbaniści podtrzymują stronę mieszkańców. W Katowicach były też protesty ludzi. Wydrukowali banery, plakaty i manifestowali niechęć do kolejnej gh w tym mieście. Prezydent też rzucił w stronę ludzi w stylu „kto wam za to zapłacił?” Czyli czymś nieprawdopodobnym jest żeby ludziom się chciało chcieć samym z siebie-nie za kasę. Każdy mierzy własną miarą. W szczególności jeśli pieniądze wpływają na konto wyborcze przed wyborami. Pisałem o tym. Ludzie przegrali i moloch powstanie. Świat się nie zawali, ale w tym przypadku insynuacja poszła daleko.

Ciekawe jest to, że komuś w ogóle się chce cokolwiek robić wspólnie. Zawsze znajdzie się lider, liderzy i z miejsca podejrzewa się jakiś w tym interes. Ciekawie graficznie zaprezentowano w kontekście badań, sondy, ankiety-nazywajmy to jak chcemy przeprowadzonej na rzecz. 

 https://www.facebook.com/nowynowyswiat/photos/a.679898725439433.1073741829.679890458773593/981447601951209/?type=3&theater

Wg GFK Polonia z reguły wychodziło jak bardzo mieszkańcy marzyli o galeriach handlowych np. w Olsztynie. To takie pompowanie balona i robienie w balona ludzi. Nie wchodząc w ścieżki karier-bo nie w tym rzecz kto pracował kiedyś w CBOSie, a kto nie-mój rozmówca jest wykształconym człowiekiem. Rozumie. I de facto ludzie chcą innego projektu, a nie przekreślają inwestycji w całości. To się jednak nie opłaca inwestorowi. Zapowiedź interwencji amerykańskiego rządu przez portal dedykowany spożywce jest kuriozalne. Może pan się z tym nie zgodzić. Podpisując umowy na lokale których nie ma, bez realnego pozwolenia na budowę wielkopowierzchniowej gh miasto nie przegra procesu o odszkodowanie. Będzie to jeden z ciekawszych procesów jeśli do niego dojdzie. Bo to amerykański retail w pełnej krasie. Tak inwestorzy załatwiali te sprawy w Stanach, w Europie i tutaj.

Odsyłam do New Yorkera-przetłumaczony jest na tym blogu. Taki podręcznikowy przykład jak to działa. Czyli łapanka bez załatwionych formalności. Załatwi się potem. W różny sposób opisywany i tutaj i przez media. Bo przecież radni zostaną obłaskawieni i naniosą na plan to czego sobie inwestor życzy. Najpierw jednak namawiam aby poświęcić trochę czasu i przeklikać więcej. W szczególności materiały z zagranicznej prasy. Obiektywne. Jak to pan modnie nazwał. Reaserch.

A zwracając się do potencjalnych najemców i mieszkańców miasteczka mam prośbę. Pojedźcie do modo na Łopuszańską. Zróbcie tam jakiekolwiek zakupy. Są najemcy, którzy odnotowali zero transakcji od otwarcia.

Zamykam ten temat na razie. Czas pokaże.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *