Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Babcia z wąsami, dziadek z długami-poradnik najemcy

Kika dni temu gh ...

Kika dni temu gh pękały w „szwach”, a dzieci z dumy. Malowanki na buziach z okazji Dnia Dziecka, baloniki na druciku i cukrowa wata plus kredki świecowe miały zwiększyć obrót żeby była radość. I była. W niektórych gh, aby zwiększyć “obroty” uroczystości trwają tydzień. Przedszkolaki, podstawówki, gimnazja plus Ci trochę starsi dla których gh to ulubiona miejscówka zamiast matematyki. To jednak-nie zwiększa obrotów- jedynie jazgot konferansjerów, który ma pomagać w zakupach.

Gh konkurują ze wszystkim co się rusza, bo Pikniki Rodzinne, pokazy strażackie, lanie wody czy puszczanie baniek w przedszkolnych parkach na świeżym powietrzu to konkurencja, która z kolei zatrzymuje dzieciaki tam gdzie ich miejsce.

Target dzieci nie uciągnie czynszów. Tymczasem na drugim biegunie czasu usilne starania w sumie nie wiadomo o co, czy o frekwencję czy wypłukany portfel seniora.  Dla tych ostatnich w Łodzi zorganizowano iwęt. Zdjęcia podesłał czytelnik.

117

senior

Bogaty program dla dziadziusiów i babć.

senior2

6 milionów emerytów plus kilka miliardów długów plus branie na siebie części rat plus do tego recepty-nie pozwala na robienie zakupów. Łącząc te dwa światy babcię i dziadka stać na lizaka, a malucha na szczery uśmiech. Na lego-rzadko starcza. Bo ludzie nie mają pieniędzy lub mają ich niewiele. I trzeba mieć tego świadomość. I przestać się zastanawiać dlaczego to czy tamto.

 

Rynek doszedł do ściany.

Jak najemca do słusznych wniosków czyli pytanie co autor ma na myśli?

Rynek starego miasta. Miniony tydzień. Spotkanie pod parasolem.

–Po kilkunastu latach wyszedłem z długiem na poziomie 300 tysięcy złotych. Umowa tak skonstruowana, że nie miałem możliwości wyjścia. Pomógł mi znajomy. Pożyczył 80 tysięcy. Kto inny 30 tysięcy. Wróciłem na ulicę ze sklepem. W rynku czynsze na poziomie 10 tysięcy. Z czasem jednak po kilku latach poszukiwań najemcy właściciel zadowolił się kwotą 3700 zł miesięcznie. Odbiłem się, spłacam długi po galerii handlowej. Gdyby nie Ci ludzie nie podniósłbym się. Dobrze, że o tym piszesz. Dobrze, że ktoś to ruszył, dobrze się ktoś taki znalazł. Najemcy których znałem nie poradzili sobie. Niektórzy jeszcze tam tkwią. Złapali się na 10 letnie umowy. Zachęta była taka, żeby podpisać na długo, żeby nie stracić szansy, żeby kto inny nie zajął tego miejsca. Dziś odżyłem. Miasto też powoli się zmienia.  Druga w tym mieście galeria upada. Ta w której ja byłem jest w stanie upadłości dlatego nie obniżą ani o centa.

Żegnamy się. Następne spotkanie. Potencjalni najemcy.

-Oni mówią, że jest dobrze.

-Jacy oni?

-No zarząd. Ludzie w sklepach. Pracownicy.

-A co mają mówić?

-No w sumie tak. Jak to sprawdzić?

-Wynajmijcie ludzi. Niech usiądą na ławkach i liczą ludzi. 12/h dzień w dzień liczcie ludzi ręcznie. Być może są firmy, gdzie można wynająć kogoś w rodzaju tajemniczy klient, ale do liczenia ludzi. Tylko dyskretnie to róbcie.

-Nawet jeśli policzymy w tym miejscu gdzie możemy wejść skąd się dowiemy, że to mogliby być nasi klienci?

-Znikąd. Spróbujcie od wyspy.

-To dobry pomysł.

Spotkanie trwa z godzinę. Duża firma. Spore obroty, ale jak do tej pory sklepów w gh-nie mieli. Szukają trzech lokalizacji czyli w Gemini Park w Bielsku-Białej.

-To kicha. Tam nie ma ludzi. Chcieli nawet za dwa czy trzy tysiące wynająć jakiś lokal. Nie podpiszemy tam.

-I słusznie. W Tarnowie w Gemini Jasna Park też nie polecam. Jeszcze straszą karami? Zdaje się, że w dupach jeszcze się trochę przewraca.

-Są kary 9 miesięczne i tajemnica handlowa. O zakazie rozmów między  najemcami nic nie mówili. Nie mają dużo pustostanów.

-Pierwsza fala bankrutów dawno poszła z torbami. Setki tysięcy w ściany, kolejne dziesiątki na czynsze i następne dla banków. Zoologiczny z milion długu, catering tarnowski z 1,5 w sumie z kredytami, kawiarnia ok. miliona, zabawki, buty, ciuchy, fryzjernie-setki tysięcy. Mało? Musisz pamiętać, że Tarnów to biegun ciepła w Polsce. Jak przygrzeje to ludzie nie szukają klimy, ale wody. Lipiec i sierpień to dramat. To osiedle wokół to ludzie, którzy kupują w Tesco. Przyjrzyj się po 22.00 jaki jest ruch i co kupują. Skupcie się tylko na samej przybudówce zwanej galerią. Oddzielcie ludzi z Castoramy. Jak to sprawdzisz i policzysz-będziesz wiedział. Poza tym nie wiesz czy pomimo to akurat Twój produkt się nie przyjmie. Jedź do centrum miasta. Zobacz rynek, boczne ulice. Sprawdź czy nie ma tam już podobnego sklepu czy sklepów  z tradycjami. To nie jest tak, że ludzie kupują w gh. Liczy się cena i to co w portfelu.

-No ale gh przybwa.

-Co z tego? Poczytaj, wyguglaj o czym piszą gazety. Ulice wracają do łask.

Dopijamy kawę. Następne spotkanie. Co ciekawe rozmówca miał kilkanaście wysp. Zostało kilka. Pomimo to, chce tam spróbować. Po badaniach ma się odezwać. Ciekawe czy to zrobi. Dostał w gratisie moją godzinę. Wartą kupę jego forsy.

Kolejne spotkanie.

-Mamy kilka sklepów przy ulicach. Ten w galerii dołuje całą firmę. Walczymy i nie poddajemy się. Możesz polecić Triumph? Co sądzisz o tej franczyzie?

-Nie ważne co sądzę. Nie polecam.

Następne. I kolejne. Przy okazji. Wszystko szybko szybko, bo mam też swoje sprawy. Do Cieszyna nie pojadę. Miasto ma swój plan tego spotkania i jak usłyszałem konsultacje społeczne chcą zrobić „od tyłu”. Jak rozumiem panowie porażą swoją potęgą intelektu i wiedzą całe miasto. Istotne jest jedno. Sklepikarze znają tego bloga.

Myślenice. To kolejne miejsce „po drodze”. Zakopane i Nowy Targ. W tym ostatnim przeprowadzono referendum w sprawie gh. Ludzie chcą. Ale o tym następnym razem.

P.S. Polecam lekturę. Najbardziej wyczekiwana. Nie wiem czy się z tego śmiać czy to olać?

http://nowawarszawa.pl/galeria-polnocna-najbardziej-wyczekiwana-inwestycja-warszawie/

Dziękuję za zdjęcia. Adamowi za flaszkoksiążkę, Grześkowi za makaron za dychę w prestiżowej restauracji świecącej pustkami. Pozdrawiam.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *