Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Marc-Pol, Matras i Merlin-poradnik najemcy

Przed nami początek ...

Przed nami początek końca handlu w takiej wersji jaką znamy. O tym, że mamy dzicz w sensie ilości piszę od dawna. O tym, że pozornie świetnie działające firmy bazują na pozorach i w krzywym zwierciadle też. O tym że rynek jest wyduszony piszecie –Wy. Nie wszyscy się ze mną zgadzają-nie ma tu żadnej komuny myślenia. Ale realne obserwacje. Te na dole. Gdzie nikt nie zagląda. I nie mam żadnej satysfakcji kiedy sprawdza się to, o czym piszę, piszą media i kończy się tzw. PUBLIC RELATONS. Liczy się to co jest realnie, a nie wirtualnie. I nie w tym rzecz, że tylko deflacja to problem, który dotyczy tych którzy żyją, żyli z handlu.To ma przełożenie na wszystko co dotyczy danego kraju.

Generalnie za lekceważenie ludzi nie lubię Francuzów i francuskich sieci. Za tę manię wyższości. To nie uprzedzenia i kompleks niższości. Inteligentnie weszli do Polski jak w masło. Ale u siebie potrafili zabezpieczyć rynek, realnie. I tego można się od nich uczyć. Tam nie ma tylu lidlów, biedronek i całej reszty. Ktoś to przeliczył. Realnie. Ilu jest ludzi, ile gruntów i ile w portfelach.

Mistrzowie. Zaczęli już  w latach 90 po tzw. transformacji. Różne fundacje i organizacje Polsko-Francuskie inwestowały w studentów. Pokazywali im Paryż, finansowali studia, szkolili kadry budujące np. Castoramy. Młodych zdolnych ambitnych. Pokazali jak budować, jak zarządzać, jak sprzedawać, bo o sprzedaż głównie chodziło i chodzi. Dziś kalką drenażu intelektualnego jest program Socrates Comenius. Coś na zasadzie zobaczcie jak u nas jest fajnie, jakie mamy zarobki, jak możecie sobie ułożyć życie. Tak to się robi „tam”. Tu pielęgniarki zostawiają dzieci, zadłużone szpitale dołują miasta. Bo tzw. z kolei kapitał ludzki został wydrenowany. Wypłukany. Część wyjechała masowo, ale część została jak kawałki złota przez sito wychwycona. Dlatego od Francuzów należy się uczyć. Zakazali budowy więcej niż jest w stanie unieść rynek. Po prostu. I nikt nie ma o to pretensji. To jest oczywiste. Napisali ustawę i ochronili swój rynek.  Dlatego upadek Marc Pol-u nie cieszy.

http://niezalezna.pl/81499-upada-znana-siec-supermarketow#.V1aYS03tIGI.facebook

Upadek Matrasa też.

m52

Galerie srerie i czynsze.  Czynsze, kary, warunki, “umowy najmu”. Z sufitu.

http://innpoland.pl/127401,za-klopoty-firmy-matras-zaplaca-zwykli-polacy-zobacz-jak-upadlosc-firmy-wplynie-na-ceny-ksiazek

Upadek merlina nie cieszy.

http://wyborcza.biz/biznes/1,147743,19406036,sklep-internetowy-merlin-pl-zlozyl-wniosek-o-upadlosc.html

To też nie dziwi.

http://innpoland.pl/127257,kolejny-kultowy-lokal-zamyka-podwoje-jakim-cudem-padaja-knajpy-w-centrum-warszawy

To jest ten cud. Taki dream. Reasumując należy mieć jedną świadomość.  Wraz ze smogiem nadciąga smig. Czyli biedota i nieliczna nie przeliczonych reszta. Jak we Francji już w latach 90. Jakoś się to jeszcze kręciło. Ale ten balon pęka. Na ulicach. Dlatego też zanim podpiszesz umowę-czytaj, pytaj, analizuj. Nie mam patentu na wszystko. Nie ma takich ludzi. Staram się ogarniać. Jutro napiszę o kobiecie, która “robi” pieniądz. Nie na franczyzie, nie na gh, nie na bazarku. Na naprawie adidasów i trampek. Daje radę-choć szewcem nie jest.

http://businessinsider.com.pl/strategie/handel/zwolnienia-w-makro-11-hal-zamknietych/sgrrc8d?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_bi

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *