Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Zwijamy się-zawodowo-poradnik najemcy

Polecam tekst z ...

Polecam tekst z Białegostoku.

 

“Najemcy nie chcą się otwarcie wypowiadać, że jest źle, a nawet bardzo źle. Wielu z nich nawet nie może o tym mówić z uwagi na klauzule umów, które podpisali. Jeśli podajemy informację, że jesteśmy z mediów, wszyscy nabierają wody w usta. Okazuje się, że część najemców boi się właścicieli galerii i nie wypowiada się oficjalnie. Ale kiedy pytamy o to, jak się wiedzie, udając potencjalnych klientów, najemcy są już nieco bardziej rozmowni. Wszyscy, co do jednego, podkreślają że jest coraz trudniej prowadzić działalność. Sieciówki jakoś sobie radzą. Zmniejszyły jednak liczbę pracowników. W sklepach obuwniczych i tekstylnych pracowników jest niewielu w porównaniu do tego, jak było jeszcze kilka lat temu. Na przykład na kasie w jednej z siecówek obuwniczych, siedzi tylko jedna osoba. Wcześniej były dwie. W innym sklepie obuwniczym jest podobnie. W kolejnym w ogóle jest jeden pracownik na cały, dość duży sklep.

Wcześniej pracowało nas tutaj 5 osób, teraz jestem sama. Na rano była moja koleżanka. Nie ma ruchu, mało się sprzedaje. Do sklepu wchodzą pojedyncze osoby, chociaż mamy dużo dobrych butów w przecenie – mówi pracownica jednego ze sklepów w Galerii Auchan na Produkcyjnej.

Myślę, że jakby nie goście ze wschodu, to trzeba by było cały interes zwijać. Teraz to oni najwięcej kupują, ale też dużo mniej niż jeszcze rok temu. Tak jak patrzę, to cały handel nam zamiera w Białymstoku – powiedziała pracownica innego ze sklepów tej samej galerii handlowej.

W Atrium Biała od dłuższego czasu nie ma już sklepu Real. We wrześniu ubiegłego roku pojawił się w jego miejsce Bi1. To nowa marka sieci hipermarketów należących do spółki Schiever, która współpracuje z Auchan.

 

zzz

Trudno powiedzieć, co z takimi miejscami handlowymi stanie się za kilka lat, kiedy w Białymstoku przybędzie jeszcze kilka galerii handlowych. Dwie nowe wkrótce pojawią się na Bohaterów Monte Cassino przy dworcu PKS. Galeria Jurowiecka, która znajduje się, w wydawałoby się idealnym miejscu, wciąż świeci pustkami”.

Ciąg dalszy tutaj. 

http://dziendobry.bialystok.pl/skonczyly-sie-zlote-plony-galerie-swieca-pustkami/

Portalowi dziękuję za promocję tego tematu i przestrogi dla ludzi. Cynicznie odpowiem co się stanie za kilka lat. Ostatni-zgasi światło. 

P.S. I w suplemencie. To też warto. 

http://dziendobry.bialystok.pl/jedna-przenosna-toaleta-moze-doprowadzic-do-likwidacji-bazarku-osiedlowego-przy-mickiewicza/

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *