Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Powiesi się w Kutnie?-poradnik najemcy

Taki dostałem ...

Taki dostałem list.

 hujnia1

„Witam

 

Mam 56 lat. Od kilku lat leczę się na depresję (nawracającą). Mam związaną z tym dokumentację z przychodni i z leczenia szpitalnego. Na początku tego roku poczułem się lepiej. Podjąłem decyzję o rozpoczęciu nowej działalności. 

W związku z tym 27 stycznia 2016r. podpisałem umowy na wynajem 2 lokali w galerii handlowej Prima Park Kutno na okres 5 lat.

 

W jednym przypadku miała być to działalność gastronomiczna lokal 100 m2, w drugim handlowa lokal 20 m2. Planowane rozpoczęcie działalności galerii 1 września 2016 r, przekazanie lokali miesiąc wcześniej. 

 

Niestety w drugiej połowie kwietnia nastąpił nawrót choroby. od 26 kwietnia przebywam na zwolnieniu lekarskim. W związku z powyższym nie jestem w stanie podjąć planowanej działalności ani w chwili obecnej ani w realnej perspektywie. 

O fakcie tym poinformowałem wynajmującego, przesłałem kopię zwolnienia oraz zaproponowałem polubowne rozwiązanie umów. Do chwili obecnej nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Z przeprowadzonej w dniu wczorajszym rozmowy telefonicznej wynika, że wynajmujący nie podjął żadnych kroków w celu pozyskania innego najemcy i uważa umowy za obowiązujące. 

 Chcę nadmienić, że umowa na lokal gastronomiczny zaczęła praktycznie obowiązywać od 1 kwietnia, gdyż uwarunkowana była wpłaceniem kaucji ok. 30 tys. zł. Wynajmujący został poinformowany o moim stanie zdrowia 22 kwietnia, czyli 3 tygodnie później. Miał więc dość dużo czasu by podjąć kroki w celu pozyskania innych najemców. W związku z powyższym proszę o pomoc prawną lub kontakt do kancelarii w celu rozwiązania zaistniałej sytuacji”.

Tyle z tego listu. Człowiek ma myśli samobójcze. Porozmawialiśmy chwilę. Mam nadzieję, że się nie powiesi czy w inny sposób nie zrobi sobie krzywdy. Czynsz w tej gh to za dwa lokale ponad 11.000 złotych. 

 

Opisywałem wiele miesięcy temu kobietę w ciąży. Nie mogła wyjść z gh pomimo coraz gorszego samopoczucia. W końcu udało jej się z tego wyjść.

Ze strony internetowej wynika, że firma Mallson Property Group zajmuje się komercjalizacją. W samej jednak firmie dowiadujemy się, że współpraca została wstrzymana z inwestorem.

Generalnie chodzi o to, aby ustalić kto ma odpisać człowiekowi na pisma. Miła pani z Mariotta (tam mieści się Mallson) przekierowuje do inwestora, którego przedstawiciel z kolei twierdzi, że Mallson im pomaga.

Czas najwyższy, aby  sprawę wziął jednak prawnik i psycholog. Nie ma z kim na ten temat rozmawiać. Na temat pomocy w tej konkretnej sytuacji.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *