Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Pilnuj swoich pieniędzy-poradnik najemcy

W bankach są takie ...

W bankach są takie nazwijmy to departamenty. Zajmują się różnymi specyficznymi dla laika trudnymi do określenia tematami. Jednym z nich są osoby od przeliczania przeliczników. I dziś w Citybanku panika. Co ciekawe nie od wczoraj, ale od kilku dni czyli jeszcze przed Brexitem rozpoczęło się wielkie przeliczanie przeliczników przeliczonych bankowców.

Na razie przeliczono, że bank ten stracił ok. 30 procent. Dlatego liczą po 16-18 godzin dziennie od kilku dni i próbują się doliczyć. Są to informacje poufne- sugeruję przeniesienie pieniędzy do innych banków. Np. Spółdzielczych-koszty obsługi rachunku indywidualnego czy firmowego są wyższe, przelewy też. Ale nie ma legendy, że “wszystko za darmo”.

bank

zdj. www.citybank.pl

Poza tym czynsze na koniec miesiąca dla galerników podskoczą wraz z kursem euro. Dlatego sugeruję podpisywanie tylko w złotówce pod jednym jednak zastrzeżeniem-nie 100 zł z metra w pierwszym roku w ramach promocji. Potem czynsz w górę. Taką promocję zastosowano w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie się gh buduje. Podczas łapanki takie oferty promocyjne mogą być mylące.  Tymczasem niedaleko, bo w Rawie Mazowieckiej w pasażu ludzie żyją- w sensie, że najemcy.

Lokal za 3800 brutto plus drobne za części wspólne sprawiają, że tam ma to sens. Jednomiesięczny czy trzymiesięczny okres wypowiedzenia to bezpieczna formuła robienia czegokolwiek. W pasażu wprawdzie nie ma klimy, ale są klienci. To jedyny pasaż w tym 18.000 mieście. I to ma sens. Właściciele wyszli z założenia, że wolniej pójdziesz-dalej zajdziesz i nie wykluczone, że się rozbudują. Bo zarabiają wszyscy. Na normalnych zasadach.

Poza tym zapowiadane są ulewy. Warto przygotować wiadra w gh do łapania retailovych kropel.

P.S. Pozdrowienia dla “depozytowego” franczyzobiorcy z tego miasta. Jeśli masz rachunek, depozyt lub lokatę w city-to zwiewaj stamtąd. I podaj dalej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *