Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Przykład idzie z “góry”-poradnik najemcy

W ...

W świecie retailu gorączka. Tym razem jednak nie złota. Trudno oprzeć się wrażeniu, że coś się kończy i coś zaczyna. 

“Jak podała kielecka “Gazeta Wyborcza” w ramach tej akcji agenci CBA weszli do byłej i obecnych spółek jednego z najbogatszych Polaków, kielczanina Michała Sołowowa. Jednym z zatrzymanych ma być jego wieloletni współpracownik Krzysztof K. Według ustaleń ”Wyborczej” Krzysztof K. przez wiele lat był dyrektorem, a także prokurentem stworzonego i należącego do ubiegłego roku do Sołowowa Echa Investment. Zasiadał również m.in. w radach nadzorczych Synthosu i Barlinka. Rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej Synthosu Krzysztof K. złożył w kwietniu tego roku, uzasadniając ją względami zdrowotnymi.

– Mogę potwierdzić, że do zatrzymania jednej z osób doszło w okolicach Kielc. Na tym etapie nie mogę jednak dodać nic więcej – mówi Onetowi Temistokles Brodowski z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA”.

http://wiadomosci.onet.pl/kielce/cba-w-spolkach-michala-solowowa-kielecki-watek-wielkiej-akcji/5l27l9

Dla niewtajemniczonych -Echo Investment to spółka, która ma wielki wpływ na rozwój przedsiębiorczości w Polsce. W szczególności w Katowicach, Kielcach, Łomży i w kilku innych  miastach. Lista bankrutów, która wyszła spod ręki tej firmy jest długa. A przy okazji. News. W Echo Investment w pustostanach ma się pojawić przychodnia zdrowia na II piętrze. Jeden z najemców z gorzkim uśmiechem zasugerował przychodnię psychiatryczną dla rozedrganych najemców. Gorzki żart.

Obiektywnie zeszli mu trochę z czynszu. Dług to jedynie kilkadziesiąt tysięcy. Nie zwiększa się. Jednak per saldo 5 lat pracy za darmo. Nie przepadam za akcjami CBA, bo do tej pory to niewiele wnosiło. Była akcja. News. I cisza. Pytanie czy to polityczna pokazówka czy jakiś konkret. Trzeba jednak przyznać, że Michał Sołowow ma nosa do biznesu. Wiedział kiedy sprzedać interes. Ale to duży, doświadczony gracz.

Mali mają przykład, kiedy wyjść. Nie potrzeba szkoleń. A druga lekcja z tej części newsa jest taka, że warto też wiedzieć, kiedy popaść w chorobę. Rzetelnie zdokumentowana choroba może być przyczynkiem do zerwania retailovej umowy. Depresja, serce, jakieś inne dolegliwości. Jeśli podpisałeś wyrok na siebie to zastanów się czy nie warto realnie brać przykład z “góry”. Sprawdzony sposób. Legalny. Poza tym faktycznie sporo ludzi zażywa prochy na uspokojenie przepisane przez lekarzy. Bez naciągania. Zatem być może jest zagrożenie dla życia.

Sugeruję podpytać lekarza. I choć brzmi to jak kpina to faktycznie wg obowiązującego w Polsce prawa można taką umowę zerwać. Niemniej jednak papiery muszą być mocne, nie zmyślone no i determinacja prawnika, który będzie w stanie udowodnić to i to. Natomiast jestem zdania, że nie warto na siłę tkwić i każdy sposób na wyjście z matni jest dobry. Zgodny jednak z prawem. Żeby się to nie odwróciło w drugą stronę. Ludzie retailu też żyją w stresie. Jak można sobie spojrzeć w lustro “negocjując” nerki? Widać można. Ale to się odbija na zdrowiu.W dwie strony. 

Wczoraj rozmawiałem z człowiekiem, który rozkręcał żabki i szpadzistów. Zbankrutował na innej franczyzie. Spektakularnie wróciło. Dziś ratuje się psychotropem. Szczerze powiem, że nie jest mi go żal. Okazuje się, że seniorzy mają rację, a stare przysłowia wciąż są aktualne.  Że to wszystko w takiej czy innej formie do człowieka wraca. Czasami szybciej czasami wolniej, ale wraca. 

Jest taka kawiarnia w Bielsku-Białej-Parasol. Przy deptaku. Siedzę na fotelu bankruta (odsprzedał wszystko za grosze).

parasol

zdj. caffe parasol

https://www.facebook.com/ParasolCaffe/?fref=ts

Nowy właściciel przy ulicy daje radę. Kawa, torty, piwo, stoliki na zewnątrz. Poprzednik prowadził “biznes”(Kenya) w Tarnowie w Gemini Jasna Park i Gemini Park w Bielsku Białej-rzekomo robił sto tysięcy miesięcznie obrotu w Tarnowie. Zarząd chciał naciągnąć kobietę na lipne obroty, bo robił 30.000. Sprawdziła. Szybko odszczekali -“przejęzyczenie”. Niestety nie wysłali tego mailem. Ostrożni.

Dziś radni nie wyrażają zgody na rozbudowę gh Gemini Jasna Park w Tarnowie. Trudno oprzeć się wrażeniu, że faktycznie coś się kończy-i coś zaczyna. Ten wątek zasługuje jednak na odrębny tekst. Wrócę do odłożonych spraw. A swoją drogą ciekawe kto następny…no chyba, że czarny parasol pozwoli przetrwać…postawiłem już to pytanie w przypadku Podkulskiego (siedzi), drugi chwilowo siedzi, zatem kto następny? Bloger? A może Staś i Nel?

https://sports.bwin.com/pl/sports

Tej kategorii-nie przewidziano.

 wniosek: przed podpisaniem umowy w gh sprawdź jakie obroty robił poprzednik i czy przypadkiem-dyrektor-nie jest obłożnie chory.

 P.S. Pozdrowienia dla ludzi z Tarnowa. W szczególności radnych. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *