Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Sukcesnews-poradnik najemcy

Siłą, a jednocześnie ...

Siłą, a jednocześnie słabością gh jest PR lub/i reklama. Firmy szukają sposobu jak pozyskać takiego klienta (gh) i co zrobić żeby zrobić coś z niczego. Jak przyciągnąć ludzi i sprzedać to co dzieje się w środku. Jak sprzedać dane wydarzenie i jak doprowadzić do tego, żeby media ogólnopolskie lub lokalne „zacytowały”. Ilość cytowań jest jednym z mierników sukcesu danej akcji. Do tego dochodzi frekwencja. Hitem są mieszkania jako nagrody i loterie paragonowe. Samochody też przyciągają. I to nakręca ten pozytywny wizerunek, który ukuł się w świadomości. Drukowane słupki, wyniki, transakcje budynków robią wrażenie na przeciętnym odbiorcy. Inwestycje wokół, jakaś ławeczka, zjeżdżalnia, mini scena. Domy nowej kultury wiedzą jak to zrobić żeby się wyróżnić na tle imprez lokalnych. Retailove domy kultury próbują wyręczać muzea, galerie sztuki, schroniska dla zwierząt. I dziś taki news przebił się w zetce.

W głównym wydaniu wiadomości ogólnopolskich. Że w gh przygotowano parking dla psów. Że jest miska z wodą dla nich i tam można czworonoga zostawić by iść na zakupy. To ewenement na skalę kraju, dlatego też cenne sekundy newsowe zostały przeznaczone na parking dla psów. Wakacyjna plaża sprawia, że takie ciekawostki można wypuścić. Pomysł sam w sobie ciekawy. Nie wykluczone, że zainspirowany przez słubicki burdel.

Kilka słów wstępu. Słubice to miasto, które powstało po wojnie. Rzeka stanowi granicę polsko niemiecką. Miasto żyje z „Niemców”. Setki małych podmiotów utrzymuje się z części emerytur niemieckich seniorów. Kosmetyczki, fryzjerzy, handlowcy. Hula. Most ułatwia krótką przeprawę na spacer. Z psem. Senior idzie z psem na spacer i w międzyczasie może odwiedzać domy uciechy. W jednym z nich też jest parking dla psów. Czyli kojce. Czworonóg „parkuje”, a senior pączkuje. Pomysł na zwiększenie obrotów.

Tak robi się pijar. Czyli kilka kojców obiegnie kraj i podprogowy przekaz-jak dbają o klienta i psa, który mu towarzyszy. I to jest sukces agencji obsługującej konkretną gh. Jako, że lubię psy jestem zdania, że pomysł jest świetny. Zabrakło w newsie czy parking jest płatny czy w gratisie. Kilka euro można by zgarniać. I uruchomić franczyzową sieć. Nie dowiadujemy się z newsa czy ochrona będzie ich pilnowała, czy jest kłódka itd. Ważne jest to – jak traktuje się ludzi w środku. Czyli słynny Tour de Pologne. Tarnów. Dwa lata temu. Start spod Gemini Jasna Park. Dużo sportowców. Telewizji. Wielki świat przyjechał na daleką prowincję. Powiało sukcesem.

Pytanie co było wcześniej w sklepie zoologicznym. Zwierzęta. Gdzie się podziały? Być może trafiły do schronisk. Co się jednak stało z człowiekiem, który to prowadził? Wykopany nikt. Dlaczego? Sklepy zoologiczne muszą spełniać standardy sanepidowskie. Lokal duży. Sporo umywalek- i miejsca. Miejsca dla kolarzy. Za długi usunięto najemcę, żeby zrobić miejsce dla ludzi z Tour de Pologne. Dla Cześka ze swoją ekipą.

Jako, że miasto nie miało kasy na zapłacenie za start słynnego touru filantropijnie wykonaliśmy wówczas telefon z pytaniem, kto za to zapłacił. Zbyszek Nowak dyrektor gh był zdziwiony pytaniem jak my odpowiedzią. Organizatorem startu w Tarnowie była Siemacha. Stowarzyszenie filantropijne zajmujące się dziećmi, edukacją, sportem. Fajne cele i rezultaty. Robią z dzieciakami dużo dobrego. I zapłacili Cześkowi 100 czy 200 tysięcy? Nieistotne, kto zapłacił. Za szatnię zapłacił najemca. Kilkaset tysięcy długu było powodem dla którego szybko podziękowano najemcy. Kto wywoził zwierzęta? Trudno powiedzieć. Tak to zakulisowo działa.

Warto o tym wiedzieć przed, po jak i w trakcie. 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *