Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Chaos, syf i nic się nie stało-poradnik najemcy

Kiedy w Nicei ginęli ...

Kiedy w Nicei ginęli turyści, a w Turcji na ulice wyjechały czołgi to w Gdańsku mieszkańcy walczyli z żywiołem. Nieporównywalna waga tych zdarzeń nie zmienia faktu, że życie toczy się dalej. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu jak i na fale przypływu. W gh widać to jak na dłoni. Buble architektoniczne odebrane przez służby nie wytrzymują momentu na zasadzie „sprawdzam”. Czyli coś co w normalnej sytuacji jest nie do przyjęcia w przypadku gh nie ma zastosowania.

Lewe odbiory techniczne uderzają w klientów i najemców gh. Otwierając cokolwiek co związane jest z gastronomią należy spełnić surowe i uzasadnione, a bywa, że absurdalne przepisy w  zakresie bezpieczeństwa, czystości i behapu jako takiego. I nie przeskoczysz wymagań dotyczących ilości zlewów, szerokości, wysokości schodka czy długości wychodka. Przed uruchomieniem kawiarni, lodziarni, kebabiarni, resto czy burgerowni należy te kwestie mieć na uwadze przy przygotowywaniu  biznesplanu. Przedłużające się odbiory i „schody” mogą położyć biznes na „dzień dobry”, który dziś dobry nie jest w tzw. g bałtyckiej.  

„Klienci, którzy zdecydowali się na wizytę w galerii, przyglądają się zalanym sklepom, robią zdjęcia.W niektórych miejscach jest błoto Zdaniem wielu sprzedawców galeria jest w tak fatalnym stanie, z nie powinna zostać otwarta. – W niektórych miejscach jest jeszcze błoto. Brakuje informacji, narażone jest zdrowie pracowników, panuje chaos. Problemem jest stan budynku i okropny zapach – mówi właścicielka sklepu”.

Cały tekst tutaj.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,20411487,galeria-handlowa-w-gdansku-otwarta-po-ulewie-jakis-koszmar.html#BoxNewsLink

Tymczasem zarząd na swoim fan peagu zapewnia, że jest w porządku.

„Przed chwilą mieliśmy kontrolę Sanepidu, która przebiegła pomyślnie i zyskaliśmy pozytywną opinię co do stanu centrum. Na miejscu jest profesjonalny zespół, który dba o to, aby wszystko przebiegało tak jak powinno w każdym aspekcie. Została także uruchomiona specjalna linia telefoniczna dla najemców”.

https://www.facebook.com/galeriabaltycka/?fref=ts

Na kontakt 24 wpadło klika zdjęć.

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/gdansk-po-zalaniu-otwarto-galerie-klienci-wciaz-widza-bloto-i-wode,661557.html

Gh robi co może żeby budynek funkcjonował. Chodzi o to, aby zadłużonym najemcom nie zapłacić odszkodowania. Każda godzina jest cenna, bo policzalna choć nie w wysokości obrotów, ale realnie zniszczonego towaru i całej reszty. 

Tymczasem wracając do głównego nurtu- takiego dostałem maila.

„Byliśmy w poniedziałek w TVP u p. Jaworowicz niestety ale chyba nie będzie szans na przyjęcie sprawy, gdyż ,,w naszej historii nie ma tragedii” mówiąc krótko nikt się nie zabił jeszcze ani nic takiego, a to że mamy długi takie przez EC i za chwilę nie będzie z czego żyć to nie jest do pokazania. Natomiast dowiedzieliśmy się że podobna historia do naszej będzie dzisiaj przedstawiana w sprawie dla reportera po 21.00 w TVP. Jest to historia ajentów żabki.

 

Podaję kilka namiarów”.

 

I lista franczyzobiorców ajentów Delikatesów.

dlahandlu

zdj.dlahandlu.pl

W związku z tym, że zawarte treści maila są z punktu widzenia odbiorców mocne (nikt faktycznie się póki co nie rzucił pod pociąg) –to naszym zdaniem zasługują na to, aby porządnie je zweryfikować. Czyli dokumentacja książki Franczyza fakty i mity –zostaje wydłużona o miesiąc.

Co do odmowy zajęcia się wami to spokojnie. Być może faktycznie potrzeba, aby ktoś sobie wylał paliwo na głowę i jak żywa pochodnia zapłonął. Trzeba zrozumieć konwencję programu i cierpliwie z prawnikami pracować nad tym. Nie zrażać się tym pozornym niepowodzeniem. Poza tym przed podpisaniem umowy franczyzowej program Elżbiety Jaworowicz.

jaworowicz

zdj. natemat.pl

Warto zobaczyć tutaj.

http://vod.tvp.pl/25995064/14072016

A dla podróżujących w te wakacje np. do Bielska Białej godna uwagi nowa kawiarnia przy ulicy. Kawa plus hande made.

https://www.facebook.com/Caffe-Boutique-1562551860726345/?fref=ts

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *