Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Retail na videlcu-poradnik najemcy

Czytelnicy z Radomia ...

Czytelnicy z Radomia dali sygnał, że są. Podesłali zdjęcia i „newsletter „ dotyczący m.in.  gh Słoneczna i tego jak żyje ulica.

“Zdjęcia nie moje, natomiast historia warta opisania- w jednej z radomskich gh robiono zdjęcia ślubne.

q11

 

To chyba przerasta wszystko”.

q21

Ej tam zaraz przerasta. To retailova para młoda. Nie było jeszcze pogrzebów. Śluby już były. Wie pan jak to jest. Skoro ktoś tak chciał. To czemu nie? Nabili w końcu frekwencję.

I kolejny krótki sygnał tym razem ze środka.

 

„Są coraz większe pustki. Zniknęła już siedziba tu jednej z najbardziej popularnych restauracji w Radomiu- Teatralna,  sieciowa naleśnikarnia.

 

Kilka tygodniu widziałem że na sprzedaż jest za 500 tys. taka restauracja Fondo. Była tu również  kawiarnia Mount Blanc po której nie ma śladu. Zamknął się też ostatnio salon ze sprzedażą komputerów. Kartony zakrywają ze 30 m powierzchni po jakimś dużym salonie odzieżowym. Jest tu z 5-6 lodziarni typu Carte door, ale ruch jest też nie za duży.

 

W sklepach sieciowych również nie ma ruchu ( w większości.). W Adidasie, Big Starze, Reeboku, Pumie, Lee- pustki. Pamiętam jak 19 lat temu w 1997 r w lipcu siostra kupowała spodnie w Big Starze na głównej ulicy w Radomiu (tam już sklepu nie ma)- jaki tam był ruch, jak w ulu! Jedynie ruch jest w McDonaldzie i tez spory w KFC. Od poniedziałku do czwartku generalnie jak na ponad 200-tysięczne miasto mizeria”. 

 

Lista bankrutów jest dłuższa. I nie ma takiej możliwości, żeby się nie wydłużała. Pod jednym warunkiem-kilkaset złotych czynszu.  Jak na bazarze. Wtedy ma to sens. Nie ma sensu wykładać pół miliona złotych na cokolwiek co jest związane z gh, tym bardziej na używkę w Radomiu. Oferta jest całkiem kusząca.

 resto

„Lokal w pełni wyposażony w m.in.:

  • klimatyzację;
  • wentylację;
  • tryskacze;
  • ścianki ognioodporne;
  • wyposażenie gastronomiczne (m.in. chłodnie, zamrażarki, piec konwekcyjno-parowy, zabudowa baru)”

 https://otodom.pl/oferta/dzialajaca-restauracja-w-galerii-handlowej-ID2ZYuM.html

Myślisz o gastronomii? Najpierw koniecznie przeczytaj nowość.

resto2

Czyli książkę kelnera-tego od podsłuchów i tzw. afery taśmowej. Facet opisuje kogo, jak podsłuchiwali kelnerzy w nieistniejących już lokalach. To jednak jest średnio ciekawe. Bo znane. Interesujący jest opisywany przez kelnera mechanizm okradania właścicieli w restauracjach. Ciąg lewych rachunków i okradania szefów. Nawet do 40 tysięcy miesięcznie. Zastanawiam się, kiedy ktoś opisze poradnik jak okradać właściciela firmy w poszczególnych branżach. Dla przyszłych gastronomów pozycja kelnera-obowiązkowa choć pozostały przekaz w mojej ocenie –średni. (Konrad Lassota, Jak podsłuchałem system. Ośmiorniczki czyli elita na widelcu). Polecam.

Dziękuję za zdjęcia i ten newsletter. Zachęcam do wysyłania bieżących zdjęć i krótkich „newsów” jak się to modelowo zwija.

P.S. Ostatnio w Gemini w BB było full ludzi. Zero miejsc wolnych. Dziwne. Wypada jednak pogratulować-nie tylko kolejnych frajerów.

To też warto przeczytać. Ciekawe.

http://innpoland.pl/128431,gdanski-hotel-zatrudnil-wychowankow-domu-dziecka-efekt-so-stay-hotel-miazdzy-konkurencje-na-najtrudniejszym-rynku

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *