Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Strzelanina w Monachium i sukces w Sky Tower-poradnik najemcy

W centrum handlowym ...

W centrum handlowym Olympia w Monachium doszło do strzelaniny (największa gh w Bawarii) . Są zabici i ranni.

shopptwetter.com

Centra handlowe były już arenami różnych zdarzeń. Odległych od Polski. Strzelaniny w USA nie są niczym szokującym czy zaskakującym. Galerie są łatwym łupem różnej maści porachunków. Budynki- nie są na zamachy bombowe czy “z ręki” odporne. Zresztą użyteczności publicznej-żadne nie są. Poza stadionami czy metrem to centra handlowe są celem ataków terrorystycznych. I będą. Jako symbol walki “ze wszystkimi”.  

W Polsce oprócz szkoleń antyterrorystycznych-czyli jak się w razie czego zachować-jest spokojnie. I oby tak pozostało. Niemniej jednak jestem zdania, że w gh na tę potencjalną okoliczność należy się ubezpieczyć. I należy mieć jedną świadomość, że nie warto pchać palca między drzwi.

Tym bardziej, że pojawiają się informacje-nawet w tak prestiżowej gazecie jak Rzeczpospolita, że czas retailu czekają zmiany.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1314768-Nie-dla-wszystkich–galerii-bedzie-miejsce-na-rynku.html

Materiał jest płatny w necie. Z papierowego wydania dziś dowiadujemy się, że nie wszystkie gh przetrwają. Natychmiast jednak dodane jest ALE. Że to nie będzie duża skala. Tuba propagandy obwieszcza, co, kto, gdzie zbudował i jakie wchodzą marki.

W materiale czytamy, że “wyszło celio”. Wiemy, że ciągle wychodzi i zapomnieli nie tylko o celio, ale o setkach zamykanych butików rocznie. I długach najemców. Rzeczpospolitej nie polecam. To tuba propagandowa nieruchomości komercyjnych w Polsce. Czyli deweloperki i całej branży. Ani słowa o proteście  w Wilanowie, o proteście w Tarnowie o tym jak się niszczy infrastrukturę miast w tzw. Rzeczpospolitej. Rozpływają się w kolejnych metrach kwadratowych do przysłowiowego intelektualnego ułomnego kwadratu.

250 tysięcy długu- z takim bilansem tkwi najemca w Sky Tower we Wrocławiu. Nikt nie zna wartości zadłużenia w tej wieży ciśnień i wirtualnych obrotów.  Najemcy pod butem siedzą cicho i zaciągają kolejne chwilówki na czynsz.  Wynoszą się jak zbite psy z tych osławionych sukcesem malli. Tego w rzepie-nie przeczytasz.

wniosek: przed podpisaniem umowy w gh pamiętaj o ubezpieczeniu-nie tylko towaru, nie czytaj rzepy- szkoda czasu i tych paru złotych.

P.S. Bloger jedzie na lubelską wieś. Poza zasięgiem- na digital detox. 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *