Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Hiperszwindel-poradnik najemcy

Zmiany klimatu są ...

Zmiany klimatu są zauważalne gołym nie tylko tyłkiem na plaży, ale też okiem. Nic jednak nie smakuje tak jak woda ze studni czy zapach wsi. Dla niektórych jednak to smród dlatego też tyle wokół dobrych słów. I uniesień parareligijnych. Istotne są wykrywacze metali przy dworcogalerii krakowskiej, które warto zainstalować na stałe. Nie ma różnicy czy startuje boeing czy pendolino. To jednak kosztuje, zatem nie ulegajmy wrażeniu, że oto niewidzialna ręka ochroni nie tylko dobytek. Ten ostatni suma summarum nie ma większego znaczenia. Wakacje to kicha dla tzw. najemców vel ludzi bizu w sensie, że nessu. Korzysta biedra.

Wg jakiś danych 40 tysięcy dziennie robi obrotu, a pięćset plus daje w sumie minus temu co wokół np. w Parczewie i okolicach. Senne, małe, kameralne miasteczko z zadbanym rynkiem i fontanna a la di trevi na środku nie przeszkadza lokalnym autochtonom oddawać mocz pod drzewami zadbanego parku w środku dnia zapijając Perłą z biedry. Co ciekawe rynek nie świeci pustostanami choć czynsze ponoć na poziomie 2000 złotych miesięcznie. Pięciu fryzjerów, cztery sklepy z zabawkami. Buty, bielizna nocna i dzienna. I biedry, stokrotki, żabki jakby schowane w cieniu skandali handlowych. Miasteczko seniorów. Z nadzieją czekają, aż wrócą dzieci i sypną jakim funtem szterlingiem. I jest. Galeria. Nieprawdopodobny skok w XXII wiek-jak na główkę- w okolicznych lasach do niezagospodarowanych turystycznie jezior. Mała. Nieistotna. Parę lokali. Powiało wielkim światem na kanciastych płytkach kwadratowych.

 

I spokój. Choć ten klimat i skoki temperatury polewanej deszczem plus pioruny faktycznie potwierdzają opinie fachowców, że zmiany klimatu są zauważalne. Nie tylko na parczewskiej wsi. W wielkim łódzkim świecie otumanionym retailem też jest to zauważalne.

Dlatego ludzi zalewa i zalewać będzie. Bo badziew pod tytułem retail nie ma przyszłości. Nie miał i mieć nie będzie. I nie zmieni tego fajny plakacik w łódzkiej sukcesji, która ma tyle wspólnego z sukcesem co spasieni purpuraci z dawaniem tzw. dobrego przykładu. Dlatego też te miliony słów, które wpadają do lewego ucha szybko wypadają prawym albo odwrotnie. I wracamy do punktu wyjścia czyli drążymy ten syf. Po kolejnym podlaniu-jak na parczewskim rynku-zarządzający postarali się przynajmniej o plakat.

fff3

Profesjonalnie. Nie wykluczone, że pojawią się stałe plakaty „wkrótce zalanie”.

hh

zdj. czytelnik

Fitness club przeprasza.

“Kochani mamy komunikat: spadł deszcz, zalało Sukcesję, trwa ewakuacja Sukcesji, nic nie poradzimy też musimy uciekać.

g3

Zajęcia odwołane, klub zamknięty”.

Bo na zmiany klimatu nie mamy wpływu jak i odpływy śmierdzącego szamba unoszącego się pół metra nad poziomem płytek.

Tak oto wielki świat zawitał do zapyziałego kraju i zachłysnął się milionami nieistniejących ludzi, obrotów. Prosta piłka. Masz stu najemców. Każdy niech wpłaci po 40 tysięcy kaucji. Do tego po 40 tysięcy gwarancji bankowej. Jest deal? Niech będzie. Ale wiedz, że za Twoje pieniądze przygotowujesz miejsce pod następnego, który czeka w blokach startowych, aż Cię wykurzą, albo /i cudowny dawca spuści Cię i Twoją rodzinę do szamba. Na tym ten system polega. I rozumiem tych którzy się ze mną-nie zgadzają. Nie muszą. Ale jest coś takiego w nas ( we mnie też), że Parczew jednak to nie Monte Carlo i wydaje się, że kawa czy sik pod drzewem tam czy tu-to jednak inna jakość. Dlatego też zanim podpiszesz umowę sugeruję nową pozycję na polskim rynku wydawniczym. 

Jeden z czytelników podesłał linka. Okładka wygląda tak.

ff

I fragment.

“Centra handlowe niszczą lokalnych sprzedawców i firmy usługowe, korzystają z wysokich ulg podatkowych niedostępnych dla innych podmiotów gospodarczych czy dotacji na budowanie nowych sieci supermarketów, sprawiają również, że upadają lokalne firmy integrujące lokalną społeczność.

Negatywny wpływ wielkich sieci handlowych na społeczeństwo amerykańskie nie dotyczy wyłącznie USA, dotyczy i innych państw, również Polski, wystarczy, że zamiast Wal-Martu wpisze się nazwę sieci niemieckiej, francuskiej czy pochodzącej z innego kraju, a doskonale widzimy jak pod hasłem „niskich cen” drenują nasz rynek i niszczą więzy społeczne.

Książka stanowi istotny głos w debacie dotyczącej sieci handlowych i oszustw, jakich dokonują na klientach oraz skutków, jakie wywierają na społeczeństwo. Niezwykle ważna książka. Przeczytaj ją, zanim kolejny raz pójdziesz do supermarketu”.

Tyle recenzji.

Nie mojej. System retail zbankrutował. To zorganizowane grupy o charakterze przestępczym. Napisałem o tym w Przeliczonych. I nie ma znaczenia czy to ludzie z WSI czy jakiejś wsi. Znaczenie ma to, abyś wiedział, że to oszuści. Okradli tysiące polskich firm, normalnych ludzi, którzy próbowali do czegoś dojść. Cały ten pijar doczekał się zasłużonego podsumowania. Kiedy pisze ktoś o anglobrzmiącym nazwisku- to jednak co innego.

P.S. Dziękuję za linki. Polecam książkę Lepperiada. Żadnych sensacji-znane skandale. Geneza powstania. To jest istota. Bank, kredyt, dług i wkurw rolników.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/158038/lepperiada

P.S. Z poznańskiej Pestki zniknął Praktiker-największy najemca. (sygnał od czytelnika)

ffff

 Pora na zamknięcie Pestki.

zdj.epoznan.pl

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114869,20483248,wybuch-przy-biedronce-w-poznaniu-bankomat-wylecial-w-powietrze.html#MTstream

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *