Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

W blasku łapówek-poradnik najemcy

Sporo doniesień z ...

Sporo doniesień z różnych stron świata na różne tematy. Wojna światopoglądowa na wielu płaszczyznach nabiera rozpędu. Żyjąc w bańce mydlanej można odnieść wrażenie, że te kolorowe refleksy zostały policzone jak przeliczeni -nie klienci gh.

Od czego zacząć. Od niemieckiej prasy.

http://wyborcza.pl/7,75399,20577390,niemcy-rzad-zacheca-obywateli-do-robienia-zapasow-zywnosci.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza

cc

http://niezalezna.pl/84987-robcie-zapasy-jedzenia-i-wody-pitnej-w-niemczech-panika-rzad-kaze-gromadzic-zywnosc#.V7mG0Jweyl8.facebook 

Warto podglądać sąsiadów. Ten news jest zwiastunem zwiększonych obrotów w tamtejszych dyskontach.

Tymczasem za miedzą protesty. W Warszawie rozkręca się temat nie budowy gh w Wilanowie. Wojciech Fibak też  dołączył do akcji przeciwko budowie centrum handlowego.

cccc1

Fan peage żyje.

https://www.facebook.com/miasteczkoprzyjazne/photos/a.679898725439433.1073741829.679890458773593/1043418295754139/?type=3&theater

Doniesień prasowych na ten temat przybywa. O tym, że nie potrzebna. Są też i takie, że potrzebna. Z nieoficjalnych rozmów wynika, że z tego pomysłu -nic nie będzie. Czyli gh-nie powstanie. Zarobią kancelarie prawne. Te broniące pomysłu jak i te które uzasadnią, że decyzja radnych- jest racjonalna.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,celebryci-z-wilanowa-nie-chca-galerii-handlowej,209005.html

Niemniej jednak lektura rożnych stanowisk jest interesująca z czysto socjologicznego punktu widzenia. Bo z biznesowego- nie ma sensu. W sensie, że dla najemców. Tam udupionych czynszami jest tyle knajp, kawiarni i firm usługowych, że budowa molocha byłaby symbolicznym wbiciem gwoździa do trumny. Osiedle frankowiczów częściowo obgryza paznokcie dumając skąd wytrzasnąć grosz na raty. Złotówkowicze zresztą nie są w lepszej sytuacji. Ich raty to zapłata za marzenia życia w exluzywnym otoczeniu, które ma tyle  wspólnego z wyjątkowością co gh z zarabianiem pieniędzy. Argumentacja inwestora jest nie tylko zabawna, ale ciekawa sama w sobie. Facet tłumaczy, że zapałki służą do rozniecania ognia. Coś w ten deseń.

Przenieśmy się do Nysy. Tam też zadyma o gh. Tym razem w blasku potencjalnych łapówek. Na ile te sugestie są prawdziwe z daleka trudno ocenić. Niemniej jednak zgoda na budowę Dekady budzi kontrowersje. Protesty były tam już dwa lata temu. Po zmianie władz temat wrócił. Trudno oprzeć się wrażeniu, że radni żyją dietą, a nie tym co realnie niesie ze sobą budowa gh w takim mieście jak Nysa. Nie mają czasu czytać i myśleć.

http://innpoland.pl/129001,wladze-miasta-nagiely-plany-przestrzenny-pod-inwestora-poslowie-oskarzaja-o-korupcje-ratusz-sie-broni

 

Tymczasem w Tarnowie radni poszli po rozum do głowy i nie zgadzają się na dobudowę kolejnych 40 tysięcy metrów kwadratowych w ramach gemini jasna park. I co ciekawe, słyszalne są gorzkie żale. Że inwestor (Rafał Sonik) tyle robi dla ludzi. Pomaga. Dzieli się. Współczuje. A tutaj taka niewdzięczność. Pół tysiąca podmiotów nie chce tej rozbudowy. „Dyrektor Nowak” w swojej argumentacji poraża swoją niekompetencją.

http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/wydarzenia/a/rozbudowa-gemini-stanela-pod-znakiem-zapytania,10151840/

Mieszkańcy Tarnowa znają historie bankrutów zarówno z tarnovii jak i gemini jasna park.

Ciekawe jaką ostatecznie radni podejmą decyzję. Może trzeba tam odprawić mszę w tej intencji,  a tacę przeznaczyć na cele charytatywne? Tak czy inaczej blog przeliczeni w małym stopniu przyczynił się do tych działań. Informacyjnych. Czyli charytatywnego uświadomienia, że nigdy w Tarnowie nie było milionów ludzi, a Sonik ze swoją ekipą akolitów napici mszalnym winem zaklinają rzeczywistość.  W budowanej gh w Tychach przepchniętej kolanem po latach opóźnień klientów nie będzie. Tymczasem Bob budowniczy vel Rafał pisze banialuki na swoim fanie.

bob

(…)”Tamtejszy Gemini Park oddaliśmy do użytku w 2010 roku. To nie tylko sklepy, ale przede wszystkim filozofia działania. Filozofia polegająca na wychodzeniu naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności. Wspieraniu akcji charytatywnych, kulturalnych i sportowych. Miesięcznie to miejsce odwiedza 500 tysięcy osób, co oznacza że statystyczny Tarnowianin jest tam raz w tygodniu.(…)

https://www.facebook.com/rafalsonikofficial/photos/a.217505465017501.37085.211390418962339/832979433470098/?type=3

Gh w Tychach nie ma racji bytu. Chyba że sąsiad czyli tesco opuści definitywnie żaluzje.Dla najemców zero perspektyw. Czynsze proponowane-odrealnione. Przyszli bezrobotni pójdą -po konsumpcji odpraw do mopsów- a nie gh. Milionów ludzi nie będzie w tym średniej wielkości mieście (129.000 mieszkańców).

 http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/kopalnie-do-likwidacji/8znmnn

Mapki już krążą pomiędzy ludźmi. Dwa miliony zasięgu gh w Tychach to cytując klasyka „obraza inteligencji”. Inaczej mówiąc ktoś pluje Ci w twarz, a plujący zaklina, że to ciepły deszcz. Zresztą gemini się jeszcze nie wyeksploatowało jako temat. Mam czas.

Jak skończył ten najemca gemini park w Bielsku Białej?

 fota

Zawałem. 

Jak skończył zamknięty w piątek megapunkt? Odsyłam do zarządu. 

Zostawmy to centrum na razie.

Istotne, że mamy do czynienia z mediami z prawdziwego zdarzenia. Okazuje się, że “ciągle rośnie” to nic innego jak spada. Czyli pogrom. Wywiadownia gospodarcza zrobiła swoje.

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/rzez-malych-sklepow/6047yk

Dziennikarze ujawnili też jak Alma ukrywa porażkę.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/alma-krakowski-kredens-wyniki-finansowe,218,0,2134746.html

W Lublinie w gh w tarasach zamkowych Almę wykończyły czynsze i smród. Zbudowana na żyłach wodnych gh zabezpieczana przez górników z Bogdanki-nie dała rady siłom przyrody. Dlatego Almę w Lublinie-zabił nie tylko czynsz, ale i smród.

http://www.almamarket.pl/franczyza

Powróćmy na chwilę do stolicy. Smród w przypadku gh Wilanów byłby ukrytym bonusem-niespodzianką w promocji. Do czynszów. To oczywiste. Zalewowe tereny. Stąd pomysł, aby na dachu zbudować parking. Lądowiska dla helikopterów-nie przewidziano.

Idźmy kawałek dalej. Kolejny sukces tzw. franczyzy. Polecam lekturę.

http://franczyzawpolsce.pl/aktualnosci/7007-siec-dairy-queen-zamknela-ostatni-lokal

I ciekawostka. Jak jest na Madziarach.

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/tesco-przygotowuje-sie-do-sprzedazy-swojego-biznesu-na-wegrzech/q93mk1

Upadek tesco w Polsce  to tylko kwestia czasu. Pierwszy duży death malls. Z pasażami, konwenansem. Na łeb. B1 czyli pseudomarket spółki zarządzającej nieruchomościami i opychającej franczyzę-nie podniesie tonących mallsów. To taka zapchajdziura. Ten B1. Wchodzi po bankrutujących dużych sklepach. Jest już w gemini w Bielsku Białej.

Temat retailu ma różne oblicza. Dziękuję za linki, zdjęcia. Podsyłane wątki.

Istotą jest : nie daj się nabrać. Nie przepłacaj. Nie zaciągaj kredytów na boksy w gh, nie wierz w podawane dane, nie ufaj zarządom gh, pośrednikom, przedstawicielom i naciągaczom na franczyzy. Nie daj się wydoić.Nie inwestuj. Patrz co robią. Sąsiedzi.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *