Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Pracadokitu wzywa do czytania-poradnik najemcy

Z reguły-tak się ...

Z reguły-tak się przyjęło, że poniedziałek choć dzień jak co dzień-nie jest dniem lubianym. Z perspektywy bloga jednak to nowe sygnały, linki, jakieś cytaty, maile, namiary- w kontekście: franczyzy, tekstów dotyczących gh czy centrów handlowych spływające z różnych stron. Zwał jak zwał.  To nie był dobry tydzień-ten poprzedni- dla retailu w Katowicach. Zabójstwo 19 latka przy dworcogalerii katowickiej i alarmy bombowe biznesową bombonierką dla klientów i najemców-nie są.

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3835371,ewakuacja-galerii-katowickiej-1000-osob-ewakuowano-po-alarmie-bombowym-zdjecia,id,t.html

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/katowice/g/ewakuacja-supersamu-w-katowicach-zdjecia-policja-pilnuje-wjazdow-w-centrum-katowic,10520333,19813541/

Kto inicjuje takie jazdy? Nie wiadomo. Na myśl przychodzi „konkurencyjna walka”.  Zagrożona karą więzienia do lat ośmiu. Bez znaczenia, kto dzwoni czy podrzuca maile, zostawia paczki czy torby. Straty ponoszą wszyscy zainteresowani. Bo strach związany z natychmiastowym opuszczeniem budynku nie zapisuje się pozytywnie w pamięci.

Strach paraliżujący najemców sprawia, że siedzą w boksach cicho. Co innego pracownicy tesco. Stracili cierpliwość. I zapowiada się pierwszy bojkot sieci. Zapowiadany, bo realnie ogłoszony jeszcze nim nie jest. Niemniej jednak warte zauważenia samo zawezwanie. W sumie biorąc pod uwagę sposób w jaki traktuje się ludzi-zawezwanie warte podjęcia. Ludzie tracą cierpliwość. W zasadzie niczego nie osiągnęli. I zostają na lodzie. Stąd ten społeczny wkurw.

„My Pracownicy zatrudnieni w sklepach sieci Tesco w Polsce prosimy Klientów o bojkot tej sieci i zaprzestanie robienia zakupów w jej sklepach w proteście przeciwko działaniom Zarządu Tesco Polska” – tak zaczyna się anonimowy list, jaki miał trafić do redakcji dziennika „Fakt”. „Róbcie zakupy w innych sieciach handlowych, takich które dobrze traktują swoich pracowników i klientów”.

kicha1

http://innpoland.pl/129227,robcie-zakupy-gdzie-indziej-pracownicy-tesco-namawiaja-klientow-do-bojkotu-swojej-sieci

Pod protest podpięło się upadające ugrupowanie.

http://wyborcza.pl/1,76842,15256548,Zakowski_chwali_pomysl_PSL_u_na_bojkot_Tesco___Cameron.html

Co istotne pomysł znalazł się na zagranicznych łamach co znacząco „podnosi” jego rangę.

https://www.theguardian.com/world/2014/jan/08/polish-politician-tesco-boycott-migrant-benefits-row-cameron

Akcja bojkot sieci tesco nie pomoże, ale realnie rzecz biorąc-średnio też zaszkodzi. I tak sieć upada choć rzekomo są to plotki. Wyrżnęli najemców wraz z pracownikami i nie specjalnie to uderzyło tych, którzy siedzą na handlowych stołkach.  Dane z czapy o zamknięciach. Jest ich więcej niż ta symboliczna siódemka.  Ludzie z tesco o tym wiedzą. I dyskutują na potęgę na swoistym współczesnym areopagu.

http://www.pracadokitu.com/temat/356/tesco-polska-sp-z-oo/strona/1847/

Ok. pół tysiąca nowych czytelników bloga w weekend i dyskusja na całego. O rynku, o zarobkach, o przyszłości. Masa wątków i tysiące wpisów.  Forumowiczów pozdrawiam i choć życzyłbym każdemu dobrze to realia i perspektywy są m.in. takie:

http://natemat.pl/187971,powstanie-nowa-bieda-pakowalnia-niemieckie-zalando-na-guten-morgen-dostaje-jeszcze-zwolnienie-z-podatku

Tego rodzaju iwęty-jak to zawezwanie do bojkotu-nazywane są wizerunkowym kryzysem. Specjaliści ruszą do naprawy sytuacji i z reguły po czasie sprawa-przysycha. Ma jednak znaczenie. Dlatego nie polecam podpisywania czegokolwiek dziś i w przyszłości w pasażach galeryjnych tej sieci.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *