Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Na dożynkach zbierają podpisy-poradnik najemcy

Eko-jedzenie, auta, ...

Eko-jedzenie, auta, gospodarstwa, maliny, produkty. “Wystarczy” podpatrzeć i hajda na Soplicę. Ta ostatnia w płynie wydaje się jednak mieć więcej walorów niż eko-jedzenie. Nie wystarczy mieć nazwiska, kontaktów i środków.  I biznes się rozkręci, bo jest eko. Zauważalne są nowe marki, które skutecznie adoptują się w retailovych ścianach na retailovych umowach bez konserwantów. Powiedzmy sobie wprost-eko jest fajne i pachnie sukcesem.

Czyżby?

„Były duże pieniądze, doradcy i know-how. Nic nie pomogło. Po pierwszym samodzielnym biznesie Victorii Wejchert zostały tylko puste lokale i kupa śmiechu”.

friends

A o co chodzi?

O pierwszy samodzielny biznes najmłodszej polskiej milionerki Victorii. Miało być pięknie a wyszło jak wyszło. Autorzy polskinabogato przytaczają tę smutną historię.

„Lokal przy Marszałkowskiej – zamknięte. Ten na parterze nowoczesnego biurowca na Pięknej też. To samo na Alejach Jerozolimskich i w siedmiu innych miejscach, gdzie jeszcze niedawno Victoria Wejchert prowadziła swoją sieć lokali ze zdrową żywnością spod szyldu Friends.

 
Na polski rynek marka weszła pod koniec listopada 2013 r. – Pomysł na lokal typu Friends zrodził się w trakcie mojego pobytu i pracy w Londynie, gdzie działa wiele miejsc, które umożliwiają jedzenie świeżych i zdrowych posiłków podanych w krótkim czasie – mówiła Victoria Wejchert zaraz po otwarciu pierwszego lokalu przy Rondzie ONZ w Warszawie. Plany były ambitne. Do końca zeszłego roku najmłodsza polska milionerka chciała mieć już pod ręką 20 punktów Friends w samej stolicy. Pieniądze na lokale wyłożył fundusz Capital36, który zarządza aktywami o wartości 300-350 mln zł”.

Po szumnej marce pozostały opuszczone lokale. W Warszawie. Mieście fanu, sukcesu, milionerów i menegerki. To stąd ruszają na podbój znane światowe marki. Zastanawiające jest dlaczego Victoria nie poszła w warszawskie galerie handlowe. Przecież to miejsca skazane na sukces. Po:

  1. codziennie dziesiątki tysięcy pików, ba! dziesiątki milionów rocznie,
  2. światowe uznane marki,
  3. doskonale zarządzane pod względem logicznym, ekonomicznym, logistycznym i mentorskim,
  4. to tutaj robi się gigantyczne zakupy,
  5. budują atmosferę przyjaźni, miłości i wzajemnych pasji,

I pomimo to, Victoria postanowiła zrezygnować z tego know how. I pomimo to eko-jedzenie używając retailovej nomenklatury-nie wypaliło. Z zabezpieczeniem- z torbami nie poszła.

https://polskanabogato.pl/2016/07/14/pierwsza-biznesowa-wtopa-najmlodszej-polskiej-milionerki/

A w Tarnowie tymczasem naganiacze zbierają podpisy jakoby ludzie chcieli czegoś więcej. Czegoś the best of Rałał end friends.

Otrzymuję sygnały, że w teren ruszyli naganiacze. Po Tarnowie, po okolicznych miejscowościach i wsiach. Ruszyli na festyny i dożynki.

zdj4traktor

Zbierać podpisy „za rozbudową galerii handlowej”. Żenujący dramat zdesperowanych januszy biznesu. Dramatyczny apel do ludzi.

Rozhamletyzowany zarząd niemal rozdziera szaty. Na retailovej stronie czytamy:

“Radni Miasta reprezentujący mieszkańców Tarnowa, odrzucili możliwość rozbudowy w najbliższych latach centrum handlowego. 

Czy jest to jednak głos większości mieszkańców? 

Wypowiedz się w tej sprawie, zdecyduj o rozbudowie i wskaż propozycje nowych sklepów. Chcemy zebrać kilkadziesiąt tysięcy głosów pokazujących władzom miasta faktyczną wolę tarnowian i mieszkańców regionu, którzy chcą więcej marek, jeszcze lepszej rozrywki i jeszcze wygodniejszych zakupów.. “

http://www.tarnow.geminipark.pl/rozbudowa-wzor

Łapanka na zwykłych ludzi zwykle kończy się retailovym sukcesem (vide Jaworzno i przedszkolanka (z całym szacunkiem, nie uwłaczając) , która zbierała podpisy w tym mieście za budową gh, która teraz wymiata miasto, a najemcy w zalewanym budynku dopłacają do „interesu”). Ale jest kino.

Reasumując biznes się nie spina. Nosorożec biznesu się nie poddaje. Przestrzegam ludzi z Tarnowa i okolic. Gh w Tarnowie to biznesowa porażka. Miasto jest pod presją. Filantropii, miłości i przyjaźni w aurze i aureoli wolontariatu zarządu.

W gratisie -na dożynkach-chcą dorżnąć handlowo  to miasto.

P.S. Sprostowanie od czytelnika. Jeden z zamkniętych lokali nie zarabiał  w łączniku pomiędzy PKR,  a złotymi tarasami. (Polskie Koleje Retailove przyp. red.)

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *