Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Pożegnanie w stylu vintage-poradnik najemcy

Domeną systemu retail...

Domeną systemu retail jest m.in. to, że kiedy coś się otwiera czy zamierza-jest wow. Im bardziej znana marka tym większe to WOW. I ciągle rośnie. Pytanie co rośnie. Moim zdaniem to.

 kaka

Czyli kaktus. Kiedy spada, opada i dogorywa-zapada kurtyna milczenia. Tutaj statystyki milczą. Nie dojrzysz kto i ile. I się nie dowiesz ile w Polsce padło marek i sklepów pod logiem retailu. I myślisz. Marka, logo, tradycja. Media. Piszą. Wrzucają dane z zagranicy. Nie rzadko pełne uzasadnionego optymizmu. Mało tego. Faktycznie fajnie jest kiedy można kupić to czy tamto. Jednak czasy kiedy nic nie było to są lata świetlne. Marki-znane i lubiane- miały wzięcie. I wciąż mają. Jednak mniejsze. Lub żadne. Ktoś powiedzmy w mieście iks sobie myśli, wow. To będzie to. A tu kicha. Nie będzie.

Nie każdy miał okazję przytulić działkę lub/i kamieniczkę i wysiudać ludzi na ulicę. To jest biznes. Dziś szeroko opisywany, dyskutowany i analizowany na wszelkie sposoby. 20 tysięcy ludzi przez lata opuściło pod presją czynszów lokale po które sięgał establishment. Który niewątpliwie mógł sobie pozwolić na luksusowe marki. Jacyś lokatorzy, jakiś babcie, jakieś ruchy społeczne? Co to q..wa jest? Babcię podpalimy i się wyciszą.

Elita sądowo-prawniczo-samorządowa wypracowała swoje know how. Które komuś w mieście iks się wydaje-że zadziała.  Nie zadziała. Bo zmienia się trend. Przyzwyczajenia zakupowe. Portfel. Żeby nie być gołosłownym i trzymać się  zasady „nie wykład, ale przykład” zajrzyjmy w takim razie znów do stolicy. W końcu gdzie jak gdzie, ale to stolica. Firmy, biznes, korporacje, ministerstwa, urzędy. Papierek lakmusowy.

Ta marka.

cc1

 

 

Nawet się nie pożegnała. Wczoraj jeszcze wisiał szyld. Litery zdemontowano.  Spójrzmy zatem co tam było. Jazzowe klimaty. Na otwarciu było fajnie.

https://vimeo.com/42533637

“Sklep w Warszawie nawiązuje do światowej sieci punktów tej marki zlokalizowanych w najbardziej znanych miejscach związanych ze sportami deskowymi – górskim Chamonix, atlantyckim Ericeira czy miejskim Bercy. Wystrój BOARDRIDES to oryginalne i unikalne umeblowanie, łączące funkcjonalność sklepu z jego wyjątkowym klimatem, a dodatki w stylu vintage pozwalają zapomnieć, iż znajdujemy się w galerii handlowej. 

Do BOARDRIDERS można wpaść nie tylko na zakupy – do dyspozycji gości jest zbudowany w środku bar a także kącik chill out z dostępnym wi-fi, gdzie wygodnie można sprawdzić maile i odetchnąć. Niespotykaną atrakcją i elementem wystroju jest “taśmociąg” z wyeksponowaną kolekcją decków deskorolkowych przesuwających się nad głowami odwiedzających”. 

http://www.freestyle.pl/miejsca/cid,2542/Sklep-Boardriders-Sadyba.html

Unikalne umeblowanie nie pomogło. Załoga starała się przyciągnąć klienta.

“Twój Styl bardzo fajna gazeta, my lubimy, trzeba czytać. Także daliśmy zniżki, są w gazecie – 20% na zakupy. Bo popularyzujemy:) #wow #styl#smartshopping #całapolskaczyta

pupa

 

 Próbowano przyciągać ludzi kawą.

pupa2

I w końcu zgaszono światła. Warto przejrzeć asortyment na fan peagu.

Czyli ilu padło najemców w gh? Tylko w samej warmińskiej 23 lokale w niespełna dwa lata poszły pod młotek. Ile długów, jakie kary? Ile zajęć komorniczych? Trzeba by zapytać właściciela CCC. Ilu ludzi bez adresu, ilu zadłużonych jeszcze tam tkwi? Omerta. Tylko jeden budynek. W niespełna dwa lata po otwarciu. 11,5 firm rocznie razy pięćset gh w Polsce. Razy lata. Takie know how.  

Modo nie liczymy. 350 lokali do zamknięcia. W jednym miejscu. W rok. Dla równowagi można przyjąć, że pod Łodzią hula.

 http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20589402,ptak-fashion-city-pod-lodzia-ubiera-sie-cala-polska-nawet.html

wniosek: przed podpisaniem umowy w gh czytaj i pytaj.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *