Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Po korekcie-poradnik najemcy

Blog wrócił do sieci....

Blog wrócił do sieci. Po korekcie tekstu, który wzbudził sprzeciw ( list dotyczący fitness klubów) został skorygowany na zasadzie przestrzegania regulaminu na platformie blox. To umowa pomiędzy platformą, a blogerem i współautorami. Kwestionowane fragmenty nie miały charakteru obraźliwego, ale wzbudziły-nie wykluczone, że uzasadniony-sprzeciw. Nie wchodząc w role Temidy życiowe doświadczenie podpowiada, że coś może być na rzeczy i część właścicieli fitness ma obawy o przyszłość. Co więcej- nerwowe reakcje-nie po raz pierwszy-są zrozumiałe. Bo jeśli coś jest na rzeczy-to szkoda żeby opinia publiczna o tym wiedziała. Szeroka opinia publiczna, która odwiedza m.in. bloga przeliczeni. Jak szerokie to grono? Spore. Maile, zapytania na portalu społecznościowym, smsowe czy wreszcie telefoniczne są potwierdzeniem, że tematy poruszane tutaj są ważne. Niewidoczne korki od szampana wystrzeliły przedwcześnie.

Lektura papierów, które wpłynęły w międzyczasie i wynikające stąd wnioski sprawiają, że korek od szampana symbolicznie pójdzie w górę. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie za i przeciw do niektórych zagadnień trzeba podejść wspólnie i z ostrożnością. 

I to robimy. W jakim aspekcie, gdzie, z kim i czego dociekania dotyczą czy dotyczyć będą po ich zakończeniu ujawnimy w taki sposób, aby dochować wszelkich standardów. Ku przestrodze jednych i drugich.

Z informacji dedykowanych systemowi retail przemknął news o fałszywym alarmie w Łodzi w gh Port. Co ciekawe tym razem-ewakuacji-nie zarządzono tłumacząc widzowi (Polsat) że i w przypadku alarmów w budynkach użyteczności publicznej- z ewakuacji się rezygnuje. 

Tak jednak nie jest. Ewakuuje się ludzi. W gh Port uznano, że nie warto. To ucho z dziurawego dzbana może się urwać. Nonszalancja i rutyna-również w biznesie- z reguły kończą się źle. W tym przypadku jak i wielu innych alarm okazał się być fałszywy, a autorką sprzątaczka, która w tym dniu-chciała mieć wolne.  Nie ma sensu dywagować co by było gdyby niemniej życie i zdrowie ludzi w tym konkretnym przypadku i jego potencjalna utrata- zostały narażone.

Dariusz Loranty, wieloletni funkcjonariusz KGP tłumaczy.

-Galerie handlowe notorycznie nie chcą ewakuować ludzi. Przychodzi im to z trudem. W obowiązku właściciela jest bezwzględna ewakuacja, ale robią co mogą, aby tego uniknąć. Wychodzą z założenia, że dopiero kiedy ładunek zostanie znaleziony należy ewakuować budynek.

News pozornie bez znaczenia. Ale o tym-warto wiedzieć również przed, a nie po. Podobnie jak i tym, że sądy coraz poważniej traktują sprawy o kary, czy wreszcie o podawanie danych przed.

W międzyczasie podczas ciszy blogowej doszło do rozprawy w sprawie oszustwa. Sąd nie zamknął sprawy standardowo, ale zamierza się przyjrzeć dogłębnie. I to cieszy. Mamy w tym swój udział. Pracujemy nad tym, aby ten temat nie przepadł bez śladu w mnogości internetowych przekazów.

Jest też pozytywny sygnał z kancelarii prawnej, że ludzie retailu inaczej podchodzą do “partnerów w biznesie”, że teraz oni się łamią i traktują ludzi jak ludzi. Jaka jest skala tej zmiany trudno powiedzieć jednak informacja źródłowa jest ważna. Z drugiej jednak strony tureccy właściciele gh traktują klientów- czytaj najemców- jak śmieci.  Ci ostatni pod butem próbują działać. Z jakim skutkiem? Czas pokaże. Z kolei w Wilanowie trwa akcja-reakcja. Czyli bój o molocha. W Tarnowie podobnie. Niektórym radnym platformy mandat wyborczy miesza się z retailovym.

woodenpuppet29118843

I co ciekawe docierają informacje o tym, że Castorama z Gemini Jasna Park zamierza się wynieść. Tesco pomniejszyć powierzchnię. Media Markt dawno się skurczył na rzecz znanej marki butów.

Przekaz był taki: buty się super sprzedają. Można jednak też spojrzeć na to z drugiej strony, że nawet Media Markt tam się nie bilansuje.  “Nie znają się na biznesie”. Albo im “się znudziło”, bo i takie bzdury wciska się firmom komercjalizującym nt. wyjścia danego pacjenta. Że się znudziło. 

Za jakiś czas c.d.n

Rzadziej. 

Dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam.

http://wgospodarce.pl/informacje/29580-kolejny-skandal-w-gdansku-zniszczono-zabytek-z-xv-wieku-potrzebowano-miejsca-na-kolejna-galerie-handlowa

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *