Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Korekta za 100 tysięcy, czyli ewakuacja w Koszalinie -poradnik najemcy

Najemcy z Koszalina ...

Najemcy z Koszalina przygotowani do wyjścia. Taki nadesłali list. I kilka zdjęć.List po korekcie wartej 100 tysięcy złotych.

“Dzień dobry. Jestem najemcą w Galerii Emka w Koszalinie. Od dłuższego czasu w Galerii trwają remonty, zamykanie sklepów, przenosiny, modernizacje itp. W żaden sposób nie jesteśmy informowani o jakichkolwiek zmianach, dowiadujemy się z plotek lub artykułów w gazecie. Nikt nie podejmuje z nami konwersacji, jesteśmy zbywani na każdym kroku mimo wielu podejmowanych prób. Jedynym kontaktem są pisma generowane przez LCP Corentin Investments Spółka z o.o. wzywające do obowiązku przebudowy lokalu na nasz koszt, dostosowania do wymyślonych przez nich standardów. Wiąże się to z obowiązkiem zamknięcia lokalu “na jakiś czas” i poniesienia “jakiś tam” kosztów. Nadmienię, że przed remontem zostały podniesione czynsze, podpisując umowę dyrektor Galerii stanowczo zaprzeczał o jakichkolwiek planach modernizacyjnych. Jesteśmy pomijani, zmęczeni (hałaśliwe remonty odbywają w ciągu dnia)i zdesperowani, ponieważ skutkuje to dużym spadkiem obrotów. Wyczerpanie psychiczne wszystkim daje się we znaki.

 

Jeden z nas dostał pismo o planowanym nowym wejściu w tym miejscu i zapłaty 1000eur za jego otwarcie!?

k13

Najgorsze, że oni nas najemców chcą obarczyć kosztami remontu, niestety umowa jest tak skonstruowana, że oni mogą wszystko.

 k26

Cała górę zamykają do grudnia wszyscy dostali wypowiedzenia. Na dole zostaje ok 23 czynnych sklepów i mają być zamykane etapami. Z wspólnikiem mamy (…) zastanawiamy się nad zmianą na z o.o. Kilka zdjęć mam. Dyrektor gh własnym służbowym samochodem wywozi co się da.

k34

Postaram się dotrzeć do większej liczby osób, nas prywatnych jest na pewno 4, większość to franczyza.

Praktycznie od roku obroty spadły o połowę. Zaraz nie będzie nas stać na czynsz. Na chwilę obecną ludzi odwiedzających galerie jest garstka.

k43

Remonty odbywają się w godz otwarcia. Hałas jest przez 12 godz. Kucie ścian podłóg ciężkim sprzętem. Kurz unosi się wszędzie, gryzący smród spawania odstrasza klientów notorycznie nam zwracają uwagę że się pali na obiekcie. Jest zakaz używania paleciaków a budowlańcy w godz otwarcia woza wielkogabarytowe sprzęty bez zabezpieczenia rozjeżdżając klientów galerii i uniemożliwiając przejście.

k52

Plakaty ze starym planem emki wisiały przez całe wakacje ludzie wariowali, bo tych boksów już nie było. Dyrektor ucieka nie chce rozmawiać, artykuły w gazecie są pięknie opisane jak to z nami rozmawiają indywidualnie, rzeczywistość jest zupełnie inna.

k101

Właśnie się dowiedziałem, że zamykają jedyny sklep, który tu kogokolwiek przyciąga. Wszyscy są sfrustrowani. Nie wiemy co zastaniemy danego dnia po przyjściu do pracy”.

Tyle od najemców. I czytelnika.

“Dzień dobry, podsyłam ciekawostkę http://www.gazetawroclawska.pl/dolny-slask/a/opuszczony-sklep-zoologiczny-w-galerii-handlowej-ryby-pozeraja-sie-z-glodu,10740412/ Swoją drogą, z tego co słyszałem, to nawet H&M zwinął się z Victorii z rok czy dwa temu, takie to miejsce pełne klientów”.

Z reatailovych aktualności gh w Wilanowie w formie bryły-nie powstanie. Urbaniści i radni-nie wyrazili zgody. Tom Taylor kończy współpracę z jednym z biorców w gh. Umowa na 10 lat końcem roku zostanie definitywnie zakończona. To dopiero półmetek umowy z gh. Na kolejne 5 lat biorca zostaje na razie z niczym. Najemcy są coraz bardziej zadłużeni…i zastraszeni. Te 100 czy ileś tysięcy “kary” za opowiadanie o sukcesie znajomym czyli osobom trzecim ma swoje racjonalne i biznesowe uzasadnienie. W końcu sukces-musi kosztować. Zastrzeżenie kary w takiej czy innej wysokości może dziwić tym bardziej, że przecież to miejsca gdzie jak gdzie-ale musi pójść. I idzie. W dół.

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *