1300 ludzi do zwolnienia, pozamykane sklepy i 60 milionów niespłaconych kredytów. Sieć Alma skończyła spektakularnie. Co ciekawe jeszcze w lutym zarząd podpisał umowę z budowaną gh Libero w Katowicach. Wartość umowy oszacowano na 12,5 mln złotych. Tyle czynszu miało wpłynąć do Echo Investment. Następną umowę jeszcze w czerwcu podpisano w g Matejki w Łodzi.
Pomimo straty przekraczającej 145 mln w roku 2015.
Almy „zarabiały” m.in. :
-gh Citi Park – Poznań,
-Focus Mall -Zielona Góra, Bydgoszcz i Rybnik,
-Cuprum – Lubin,
-Manufaktura -Łódź,
-Galeria Kazimierz- Kraków,
-Stary Browar-Poznań,
-Capital Park Rzeszów,
– ch Promenada-Warszawa,
-ch Skorosze,
-ch Renoma -Wrocław,
-Arkady wrocławskie.
-ch Klif- Gdynia,
zdj. wykop.pl
-Tarasy Zamkowe- Lublin.
Zdania co do upadku tej sieci są podzielone. Dla jednych za drogo dla innych w normie. Jedni tam chodzili, inni nie. Nie ulega jednak wątpliwości jedno. Almę wykończyły czynsze. O tyle dziwi ta strategia rozwoju, że np. w Gdyni Alma zajęła miejsce bankruta czyli w miejsce Bomi. Bomi wygenerowała ponad 200 mln strat i zniknęła z rynku. Tak wygląda retailova lista.
W zadłużeniu Alma nie wykazuje szczegółowo jakiej wartości jest dług za niezapłacone czynsze. Mówi się i pisze o niewypłaconych kontrahentach. Teraz gh muszą poszukać nowych najemców spożywczych, a ci którzy zostali cierpliwie czekać, aż wejdzie nowy operator. Najwyższe obroty w gh generuje co? Spożywka. I to ona przyciąga klientów.