Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Start-end czyli z reklamówkami chyłkiem uciekał-poradnik najemcy

<img ...

s0

Kiedy tyle się dzieje wokół i całkiem niedaleko (Berlin) to mam wrażenie, że temat retailu nie ma najmniejszego znaczenia. Że rozmawiamy o czymś co w gruncie rzeczy istotne nie jest. Temat systemu retail jest jednym z wielu i to tym, który de facto ma znaczenie dla iluś jednostek, tych w zdecydowanej mniejszości biorąc pod uwagę ilość podmiotów gospodarczych i ludzi jako takich. Napisałem, że wg mnie-subiektywnie-przyszłością są nowoczesne technologie, ale nie dodałem, że jest jeszcze jedna „gałąź” zupełnie podcięta w ostatnich leciach. Fach. Konkretna umiejętność czegoś i nie przy maszynie dla kogoś, ale dla siebie. Umiesz coś zrobić sam, jesteś wygranym. Nie potrafisz-możesz stać przy maszynie lub/i stać się specjalistą od zawieszania lampek świątecznych na kilka tygodni.

Możesz też być chwilowo Mikołajem i dorobić parę groszy. W ostatnich tygodniach zaliczyłem ok. stu rozmów z polskimi pracodawcami. Z różnych branż, z całej Polski. Portal który okazał się –na dziś- narzędziem potrzebnym wygenerował prawie pół miliona odświeżeń. W kilka tygodni. Czyli porównując z blogiem przeliczeni to nokaut. Dla bloga. To jest dowód na to, że temat jest tematem niszowym. I tu i tam ten sam człowiek. A taka różnica. Wiem jednak czego chcę i na spokojnie, dzień po dniu portal już jest numerem jeden, ale nie oznacza, że kopiści śpią. Już kopiują.

Jestem zdania, że to dobrze. Bo konkurencja mobilizuje do działania. Uruchamia szare komórki i pojawiają się wciąż nowe możliwości, których jak  do tej pory-nie zauważono. To pozwala nie być zbyt pewnym siebie, ale daje impuls do rozwoju. Tymczasem w gh rozwoju nie ma. A jeśli jest-to dla nielicznych. I nie ma co się oszukiwać, że jest inaczej i że mityczny grudzień to 12 h non stop się kręci. Bo się nie kręci. Faktem niepodważalnym jest to, że grudzień to topowy miesiąc. Że niektórzy potrafią odrobić straty. Warto jednak wiedzieć, że niektórzy. Że grudzień nie uciągnie. Nie ma takiej możliwości. W radiowej Trójce dowiedziałem się, że ceny żywności poszły w górę co zmniejsza deflację i że paliwa pójdą w górę co zwiększa i zwiększy w przyszłym roku koszty.

Czytelnicy bloga wciąż zadają pytania i przekierowuję ich do kancelarii prawnych. Żeby wspólnie poszukali tych milionów ludzi i rozchorowanych lub/ i nieudanych poprzedników. Bo o i ile temat retailu jest tematem niszowym o tyle dla zainteresowanych „robieniem biznesu” wciąż aktualnym. Tym bardziej, że się buduje i budować będzie. Czyli retail i blog są w pewnym sensie jak wino. Tym bardziej ważne jest to, że miesięcznik Własny Biznes Franchising postanowił zabrać się za opisywaną przez fb sieć pijalni czekolady. Podlinkuję kiedy się pojawi. A dziś zarekomenduję inne pismo czyli Start Up Magazine.

Czyli kwartalnik dedykowany środowisku start upów. Ciekawe sugestie, podpowiedzi i rekomendacje, ale też praktyczne uwagi jak coś robić w sieci.

start_up

zdj.www.startupmagazine.pl

Podkreślam, że praktyczne- czyli- oparte na doświadczeniu. 

Swoim doświadczeniem podzielił się też czytelnik. Tym razem z wizyty w gh Sandecja. Ochrona miała mentalny problem podczas robienia fotek. Zestresowały się obie strony. Niepotrzebnie. Zdjęcia dostałem kilkanaście dni temu. Czyli w grudniu. I kilka spostrzeżeń czytelnika. Wybrał się na zakupy o godzinie 16.00.

s13

s27

 

s34

s42

s53

s61

s7

s81s9

 

s10

 

s112

s122s131

s14

s15

 k27

 

 k35

 

k53

k63

miki

I resume od czytelnika.

“Galeria Sandecja powstała w listopadzie 2009 r.
Był to czas kiedy wydawało się że hossa w biznesach galeryjnych nie tylko w N Sączu będzie trwała w nieskończoność . Bardzo sprytnie wykorzystali te nastroje właściciele m.in galerii “SANDECJA” w NOWYM SĄCZU zawierając z optymistycznie nastawionymi przyszłymi najemcami umowy najmu na okres minimum 5 lat a w wielu przypadkach na 10 lat !
 
Wysokość czynszów oczywiście z sufitu 25-35 EURO netto w zależności od usytuowania plus koszty tz. wspólne ( reklama itp. )
Po hucznym otwarciu obiektu gdzie na dobry początek i ku uciesze potencjalnych klientów zagrali BRACIA CUGOWSCY szybko bo po ok 6-ciu miesiącach okazało się że działalność w tym obiekcie poza sieciówkami nie rokuje nadziei na dochodowa działalność !
 
Podnajemca dwóch butików odzieżowych był pierwszym , który zorientował się ze możliwość zarabiania w tym obiekcie to fikcja – zorganizował po 6-ciu miesiącach działalności protest z kilkoma najemcami (z kilkoma bo większość się bala konsekwencji ) w celu obniżenia drakońskich czynszów widząc co się dzieje . W związku z niepłaceniem przez podnajemce czynszu – zaaresztowano mu boksy i dla postraszenia pozostałych podnajemców naliczono mu kolosalna kwotę do zapłaty za caly 5-cio letni okres trwania umowy najmu na ponad milion złotych.
 
Biznesmen który miał dobrze prosperujący biznes pozagaleryjny stracił dorobek życia i wyjechał z małżonka dla której otworzył “biznes w galerii” do pracy w Niemczech, aby spłacać długi: dom i hurtownia win poszła na poczet waścicieli galerii .
 
Znajoma,która miała umowę na 5 lat z odzieżą damska stwierdziła ze lepiej opuścić  ta galerie po
3-ch latach i zgodzić się na płacenie za 2 pozostałe lata już nie będąc w galerii SANDECJA czynsz w mniejszym wymiarze niż wg. umowy – Dobrodzieje zgodzili się pobierać zamiast 8000 tys. zl za 60 m 2 tylko 2000 tys .zl za nieistniejacy już podmiot przez 2 lata – biorąc pod uwagę fakt że podmiot ten był parę razy poddawany relokacji ze względu na zmieniająca się sytuacje w galerii to przecież jest jakieś kuriozum !!! ( na szczęście ta osobę było na to stać – ale przecież nie o to chodzi – brak elementarnego poczucia przyzwoitosci !!! )
 
Bardzo wartościowy podmiot z ekskluzywna odzieżą LOOPING BOUTIK w dobrej lokalizacji na parterze – świetne firmy ARMANI , GUESS itp. Podmiot istniejący na sądeckim rynku od 20-tu lat . Po 20 tu paru miesiącach działalności w SANDECJI chyłkiem w reklamówkach wynosi towar potajemnie żeby ochrona nie wyczaila !
 
Zostają manekiny bo tego nie dało się niepostrzeżenie wynieść i trochę ciuchów na wieszakach dla niepoznaki. Właścicielka – bankrutka wylatuje do USA.
 
To tyle na temat galerii Sandecja który ma odpowiednik bliźniaczy w TARNOVI w Tarnowie.
Więcej informacji za 3 lata bo tyle jeszcze niektórzy tam maja umowy a już sprzedali swoje domu i nie chcą na razie rozmawiać z wiadomych powodów !”

W mailu nie wspomniałem o tym że Sandecji wyniosły się nawet sztandarowe marki galerie LPP czyli RESERvED, HOUS CROOP,MOHITO- a franczyzobiorca tych marek próbował handlować outletem marek Zara Stradivarius Berschka w przystępnych cenach – przy czynszu 30000, za 600 m 2 też się nie obronił i jest w likwidacji!”

Tyle od czytelnika.

Retail=start end.

Czytelnikom życzę spokojnych Świąt, choć trudno oprzeć się wrażeniu, że ta “pastorałka” Ani Rusowicz &gości “Odwołano Narodzenie” czyli nowość w Trójce z 40 miejsca ostatniego notowania-wyjątkowo na czasie.

Fajnego Sylwestra. Spotkamy się tutaj po Nowym Roku. 

 

 
 
 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *