Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Otwarcie młócin wydarzeniem dekady

Homo sapiens na zakupach

-Inwestor liczy na milion ludzi miesięcznie

Kanibalizacji c.d

To nie był zamierzony wyjazd na największe otwarcie ostatniej dekady w Warszawie czyli g młóciny. Największe media niemal na livie zapowiadały to wyjątkowe wydarzenie. Z relacji wynika, że mamy do czynienia z czymś absolutnie wyjątkowym, niepowtarzalnym i do stolicy nareszcie przyjechał wielki świat. Opisywane dantejskie sceny przypominały lata 90 minionego wieku, kiedy to „nic nie było”. I faktycznie na otwarciu były tłumy, a konfetti jak na finale Ligi Mistrzów obwieszczało nową erę.

Tymczasem już o 14.15 część parkingu podziemnego wyglądała tak:

W środku iwęty gwiazd modowych. Jak widać na załączonym obrazku zainteresowanie takie sobie.

I co ciekawe, a nieopisane nigdzie czy nieopowiedziane od Radia Zet poprzez poważne media -czyli pustostany skrzętnie pozaklejane i zapowiadające tysiące metrów kwadratowych „wkrótce otwarć”.

W pustostanach samochody, motory, a nawet już na starcie galeria obrazów czyli standardowa zapchajdziura.

I co zastanawiające nowy projekt, który jeszcze na dobre nie zaczął a już dostał retailovą nagrodę za super smaki czyli nowy brand

Meksykańska kuchnia nie zdążyła.

W sieci pojawiła się frustracja niektórych klientów zainteresowanych Primarkiem. Z zapowiedzi wynikało, że ma być, a nie ma. Zamiast zapowiadanych Muszkieterów jako spożywka na 2500 metrach kwadratowych jest Biedronka na 800 metrach. Nie można wykluczyć , że zamiast Primarku wejdzie Textilmarket.

I kilka refleksji. 1,5 miliarda-tyle wg branżowych mediów inwestor wyłożył. Już na starcie jest do przodu. Na samej budowie. Stawki dla najemców, które proponowano to m.in. 20 eur z metra.

Biorąc pod uwagę realia i ponad 30 restauracji w jednym miejscu przewiduję młóckę w dosłownym znaczeniu tego słowa. Paranoidalny pomysł retailu. Skazany na porażkę. I opowieści o przewadze konkurencyjnej i wygraniu najlepszych.  Ten wątek czyli „przewaga konkurencyjna” był poruszany podczas konferencji organizowanej przez Rzeczpospolitą w maju b.r. Konferencja ogólnopolska, dwudniowa p.n „Przyszłość galerii handlowych 2019”.  Koszt uczestnictwa to 2200 złotych  brutto. Jak dla mnie 1500 złotych, bo zgłosiłem się na dwa dni przed. Czyli cena promocyjna. Ostatecznie nie uczestniczyłem w tej konferencji, ale ilość uczestników nie zwala z nóg.

Aż 20 osób (wg koordynatorki)  z całego kraju przyjechało porozmawiać o przyszłości gh.

I na zakończenie drobny szczegół. Chaos w windach na parking. Parkujesz na poziomie

Ale w windzie musisz nacisnąć -3. Zero informacji dla klientów. I tak jeździsz windą-jak potłuczony, aż w końcu trafiasz na właściwy poziom.

Jestem teraz na kawie w g północnej. Kilka kilometrów od młócin. Cicho, spokojnie, pusto, a z głośników kojący głos Krystyny Czubówny wita „gatunek homo sapiens, który właśnie przyszedł na zakupy”. Niebawem zrobi się tłoczno. Nadchodzi casting na Miss Polonia 2019 i Dzień Dziecka. Będą giga dmuchańce i jazda pociągiem.

4 thoughts on “Otwarcie młócin wydarzeniem dekady”

 1. Zastanawiam się kiedy Pan odpuści. Ile ma Pan jeszcze tej złości w sobie za nieudany biznes z galerią. Czy jest Pan hipokrytą? Galerie są zle i oszukują ale jednak zakupy tam robie.. idź pan na spacer. Ładna pogoda, może panu ta chęć zemsty się ulotni.

 2. Autor ma rację. Tłumy były tylko na otwarciu galerii. Następnego dnia pustki. To będzie kolejna wtopa, po prostu skorzysta co najwyżej biedronka, a reszta najemców popadnie w długi według znanego schematu. Jedynymi galeriami w W-wie, które w miarę dobrze funkcjonują są Złote Tarasy, Arkadia i ten kompleks w Markach, ewentualnie jeszcze doliczyłbym Wola Park. Reszta (oczywiście najemców) ledwo przędzie. Internet w coraz większym stopniu dobija GH.

 3. Galerii handlowych nie dobija wcale Internet tylko buta i chęci zagarniania kasy .
  Nie liczą się z nikim i niczym a drobni najemcy są mieleni na pył i zostają z potężnymi długami tylko o to im chodzi i do tego zmierzają.
  Jak to jest ,że wolą mieć pustostany niż wynajęte lokale, żyją z kar i przejmowanych majątków czasami całych pokoleń.
  wystarczyłoby obniżyć czynsze do wartości realnych , możliwych do płacenia – pozwolenie na zarabianie najemcy , ale nie lepiej mieć pusto i niech pozostali naiwni za to zapłacą .
  Ostatnio dostałem fakturę od galerii Tarnovia w Tarnowie za centralne ogrzewanie od 01.04.2019-30 czerwca 2019. Upały totalne wyłączona wentylacja na poziomie +1 , spoceni pracownicy i klienci i taka faktura .

  To tylko taki malutki przykład działań administracji galerii .

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *