Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Warszawa rozważa zawieszenie czynszów-poradnik najemcy

Najemcy przy ulicach czekają na decyzję

Decyzja zapadnie w najbliższych dniach

Deklaracje telefoniczne nie mają mocy

Podczas konferencji prasowej prezydent Warszawy zapowiedział, że najemcy lokali miejskich, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza mogą spodziewać się decyzji dotyczącej zawieszenia ich spłaty w najbliższych dniach.  

Decyzja jeszcze nie zapadła. Na ten moment najistotniejsze są działania dotyczące zabezpieczenia szpitali i ochrony mieszkańców.  Z wypowiedzi  Karoliny Gałeckiej- rzecznika prasowego stołecznego ratusza wynika, że miasto rozważa taką formę pomocy wobec firm które płacą czynsze do miasta.

Można spodziewać się zawieszenia czynszu czasowo za miesiąc marzec-nie wykluczone, że dłużej.

W jednej z gh zarząd telefonicznie poinformował galernika o tym, że za „zamknięte” dni gh nie będą pobierały czynszu od galerników. Sugerowane jest przedłożenie tych deklaracji na piśmie, a nie telefonicznie. Tego rodzaju „informacja” nie ma żadnej mocy prawnej. Zatem jeśli dziś rozmawiacie o czynszach to wszystko należy przelać na papier.

Tymczasem pojawiają się nowe informacje w sprawie pomocy

https://www.money.pl/gospodarka/emilewicz-o-zalozeniach-specustawy-przypomina-ze-teraz-priorytetem-jest-solidarnosc-6489441781086337a.html

– (…)rozszerzamy mechanizm pomocy de minimis przez podniesienie limitów kredytowych dla małych firm. Gwarancje BGK de minimis dla firm wzrosną do 80 proc. kwoty kredytu. Obecnie ich poziom to 60 proc. MF już przygotowało projekt rozporządzenia w tej sprawie. Wsparcie skierowane będzie do MŚP ze wszystkich branż. Według szacunków możliwe jest udzielenie 40-45 tys. gwarancji dla 18 tys. beneficjentów rocznie. Gwarancje de minimis umożliwią uruchomienie akcji kredytowej dla MŚP w kwocie ok. 12 mld zł rocznie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *