Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Plan ratunkowy dla firm-poradnik najemcy

Po 1000 dolarów na głowę

Plan ratunkowy

Okazja do wyjścia z gh

W Stanach Zjednoczonych każdy obywatel dostanie po 1000 dolarów jednorazowego wsparcia. Machina zwolnień z pracy ruszyła w branży lotniczej i hotelarskiej – ta jednorazowa zapomoga ma pomóc przetrwać pierwszy moment i pozwolić obywatelom na robienie podstawowych zakupów.

O tym co się dzieje w Stanach Zjednoczonych Ameryki pisze od lat Rafał Kinowski na swoim blogu. Czytamy :

„Pomyślcie o tym przez chwilę, stracić pracę – i możliwość zarabiania pieniędzy – w obliczu nadciągającego kryzysu, to jak stracić dach nad głową tuż przed uderzeniem huraganu. 

To jest bezduszne, ale takie właśnie są firmy. Są nieludzkie, bo nie mają ciała, ani ducha, a kierują się danymi finansowymi, a nie dobrobytem.

Nie krytykuję lobbystów i przedstawicieli zagrożonych sektorów gospodarczych, których koronowirus dotknął jako pierwszych. Ich świat się chwieje, więc idą po pomoc do rządzących. Jednak ci muszą mieć świadomość, że konsekwencje wirusa będą odczuwalne dla wszystkich podmiotów gospodarczych i to w długiej perspektywie. Nie ma takiego państwa na świecie – szczególnie teraz w epoce globalizacji, które mogłoby wesprzeć wszystkich potrzebujących przedsiębiorców i firmy.

Dlatego według mnie ważne jest, żeby już teraz przestać o tym myśleć. Jakakolwiek pomoc rządowa, powinna być kierowana bezpośrednio do ludzi, w formie pieniężnej”.

https://rafalkinowski.blogspot.com/2020/03/pieniadze-dla-ludzi-nie-korporacji.html?fbclid=IwAR1zkEZyf2PEyki4LY-YsxOeGCpdI5SA-SLCRTdgrkLBeLNCIM3Ymu8OmEk

Tymczasem w Polsce podejmowane są pierwsze konkretne decyzje: Orlen obniżył cenę paliwa, RPP obniżyła stopy procentowe- spadną raty kredytów. Przedstawiono też plan wsparcia firm w obszarze projektów unijnych.

Damian Szymański z businessinsidera podsumowuje to w jaki sposób ratowane będą firmy w Polsce:

„Na koniec sprawdźmy, co już wiemy o pakiecie osłonowym. Jak tłumaczy Ministerstwo Rozwoju jest to zestaw propozycji zmian w prawie, które mają pomóc przedsiębiorcom odczuwającym negatywne skutki związane z rozprzestrzenieniem się koronawiorusa. Najważniejsze ułatwienia mają dotyczyć:

– ulg w należnościach, w tym udogodnienia w płatnościach podatków i składek ZUS,

– poprawy płynności finansowej firm – instrumenty finansowe dla firm, w tym wsparcie gwarancyjne oraz dopłaty do kredytów,

– ochrony i wsparcia rynku pracy, chodzi tu m.in. o rozwiązania dla firm zmuszonych do przestojów.

Całość znajdziecie tutaj:

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/pakiet-pomocowy-dla-firm-rzadu-premiera-morawieckiego-na-czas-koronawirusa/s1z1mf7

Na jutro możemy spodziewać się więcej informacji, ale na dziś jedno jest pewne. Pokrywanie długów w gh-nie ma sensu, restrukturyzacja zadłużenia-też nie. Ta sytuacja jest okazją do wyjścia. Fundusze nie odpuszczą. Straci na tym rynek pracy.

Kończy się też rynek pracownika, a rozpoczyna rynek pracodawcy. Szukanie pracy od jutra daje większe szanse znalezienia zajęcia niż za miesiąc czy dwa. Zrobi się tłoczniej. Do takich wniosków nie potrzebujemy szklanej kuli i horoskopów.

Tak czy inaczej sytuacja wróci do normy-nie wiemy jeszcze kiedy i jaka to norma. Z punktu widzenia galerników im więcej czasu do namysłu-tym lepiej, bo licznik długu i zobowiązań rośnie.  To dobry moment na szukanie nowego zajęcia. Trzymanie się starego to jak dobrowolne trwanie w postępującej ruinie. Ekonomicznej i psychicznej. Przypomnijmy, że od marca ma wejść w życie zmiana w prawie upadłościowym.

Na pocieszenie zapowiedzi dotyczące składek ZUS, umorzeń czy rozłożenia płatności na raty -bez zajęć komorniczych -to jest dobra wiadomość-bez względu na to czy jesteś galernikiem czy nie. Pewnych strat nie odrobimy-nie oznacza to jednak, że „kwarantanna myślenia” nie przyniesie nowych rozwiązań.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *