Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Najemcy zmuszani do otwierania sklepów

Retailu przypudrować już się nie da

Samobójstwa w gh

Uśmiechnięte buźki dzieci, mama tata i babcia. Loterie, pieski i kotki, iwęty i koncerty. I milionowe rzesze nie ludzi jako rzekoma frekwencja. Ucieczki z kraju, rozwody, depresje i samobójstwa. Tak wygląda system retail w Polsce odkąd się tutaj pojawił. Tak wygląda robienie pieniędzy i generowanie pogrzebów. Nie potrzeba tutaj korononawirusa. Czyli „zamknięcie” w gh-nie objął np. placów zabaw dla dzieci, sklepów zoologicznych, biura podróży czy sklepów z zabawkami, telefonami etc.

„W umowie najmu jest punkt, który wskazuje, że najemca pod groźbą kary ma obowiązek otwarcia sklepu w „godzinach otwarcia” – mówi Władysław Meller z butiku Od Czasu do Czasu. Nie jest to jednostkowy przypadek. – Wiele centrów handlowych w Polsce wywiera na nas silną presję, żeby salony były czynne dla klientów. Otrzymujemy pisma i wezwania do otwarcia naszych salonów pod groźbą ewentualnych kar, a nawet rozwiązania umowy najmu lub jej nieprzedłużenia. Mając na uwadze aktualną sytuację, zdrowie i ochronę pracowników, tymczasowo nasze salony nie są dostępne dla klientów …”

To fragmentów tekstów z Rzeczpospolitej, a tutaj całość:

https://www.rp.pl/Handel/303199846-Centra-handlowe-pod-sciana-ostro-walcza-o-czynsze.html

https://www.rp.pl/Handel/303199988-Centra-handlowe-wymuszaja-otwieranie-sklepow.html

Mam informacje, że najemcy w innych miastach też są zmuszani do otwarcia boksów. Gdzie jest w tym wszystkim

? Schowała się przed koronawirusem? Czy te doniesienia nie są dowodem, że tego rodzaju praktyki są zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa? Czy ABW się boi Funduszy, firm zarządzających? Czy tego nie można sprawdzić i ludziom tym pomóc? Od lat te budynki generują samobójców, bankrutów, pacjentów psychiatrów, emigrantów i bezdomnych. W takim momencie jak ten-retail pokazuje swoją realną twarz. Dlatego też się nie odbuduje.

Jeżeli dziś rozważasz podpisanie umowy w gh w przyszłości to czytaj. I zobacz. Jak niszczy się ludzi. W dosłownym tego słowa znaczeniu. I przeczytasz więcej niebawem. W książce „Kiedy odchodzą…”-prawdziwy dokument o życiu, śmierci, nadziei i mocy. Bo ona w nas jest.  I nie poddawaj się pomimo wszystko. Nie daj się zastraszyć, nagrywaj wszystkie rozmowy. I wysyłaj do ABW na której to stronie internetowej czytamy:

„We współczesnym świecie w coraz większym stopniu o międzynarodowej pozycji państwa decydują czynniki ekonomiczne. Sprawność i efektywność gospodarki ma duże znaczenie dla kwestii związanych z bezpieczeństwem”

.

I dalej:

ABW zajmuje się rozpoznawaniem i zwalczaniem przestępstw ekonomicznych. Współpracuje przy tym z innymi instytucjami i służbami państwowym.

https://www.abw.gov.pl/pl/zadania/zwalczanie-przestepstw/10,Zwalczanie-przestepstw-ekonomicznych.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *