Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Pierwsza reakcja Mc Donald’s w Polsce

Mc Donald’s zwalania franczyzobiorców

Jest reakcja globalnej marki

Co dalej z restauracjami?

Mc Donald’s Polska reaguje w sytuacji nadzwyczajnej. Firma zwalnia franczyzobiorców ze wszelkich możliwych  opłat na dwa miesiące.  Na spłatę zobowiązań franczyzobiorca ma 6 miesięcy.

Franczyzobiorcom Mc Donald’s w Polsce zarząd firmy rzuca koło ratunkowe. Franczyzobiorcy w marcu zapłacili opłaty franczyzowe zgodnie z umową wobec dawcy, a ten od kilku dni pracował nad wdrożeniem planu ratunkowego dla własnych restauracji i restauracji prowadzonych przez franczyzobiorców.  Dziś oficjalną drogą biorcy franczyzy otrzymali dobre wiadomości. Firmie zależy na tym, aby nie zniknąć z rynku-bez obrotów firma nie będzie w stanie funkcjonować stąd też decyzje konkretne- które mają pomóc przetrwać.

W najtrudniejszej sytuacji są galernicy, w najkorzystniejszej te restauracje, które mogą i obsługują kierowców. Firma w czasie kryzysu  reklamuje jedzenie z dostawą do domu.

 Zaciągnięte kredyty na biznes zostały zawieszone na trzy miesiące ( do regulowania są odsetki wobec Banków). Do rozmów z franczyzobiorców z bankami franczyzodawca włączył się, aby pomóc swoim biorcom. W piśmie wystosowanym do franczyzobiorców czytamy, że partnerem biznesowym jest się w dobrych i trudnych czasach.

To bodaj pierwsza decyzja globalnej firmy w Polsce, która podejmuje tego rodzaju decyzje nie topiąc swoich partnerów.  Właściciele jednej restauracji Mc Donald’s zatrudniają po ok. 40-50 pracowników (wszyscy są zatrudnieni na umowy o pracę).

Na uwagę zasługuje też decyzja firmy Żabka Polska- korporacja na walkę z koronawirusem przeznaczyła 4,5 mln złotych. Wg Gazety Wyborczej środki zostały przekazane Ministerstwu Zdrowia .

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *