Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Być może ktoś szuka pilnie pracy

Średnia znajomość niemieckiego

Z dowozem do miejsca pracy

Różne szacunki pojawiają się w mediach dotyczące ilości osób, które stracą pracę. Tego ile osób straci pracę dziś nie wiemy. Fachowcy szacują, że od pół miliona do trzech milionów osób i podobno kluczowym czasem jest nadchodzący tydzień. Nie wiem ile osób straci pracę. Sytuacja jest trudna do przewidzenia. Wczoraj jeden z dobrze zorientowanych znajomych w zakresie handlu powiedział, że nieuniknione będą zwolnienia w handlu.

Jeśli ktoś szuka pracy i zastanawia się co zrobić, nie może czekać i tkwi w zawieszeniu-to mam dostęp do ofert pracy w Niemczech od zaraz.

Oferty są dla kobiet z podstawową  znajomością języka niemieckiego (mężczyźni nie wykluczeni). Można wyjechać do kilku dni od zgłoszenia i przejścia krótkiego testu telefonicznego ze znajomości języka. Wyjazd może nastąpić do kilku dni od złożenia oferty mailem. Bywa, że oferta pracy jest z dnia na dzień. Dziś się zgłaszasz jutro wyjeżdżasz.

I pytanie jak to działa dziś w Niemczech i w Polsce? Pomimo sytuacji nadzwyczajnej kobiety wyjeżdżają z Polski do pracy w różne regiony Niemiec. Pomimo lęku o zarażenie koronawirusem kobiety z Polski wyjeżdżają do pracy. Kierowca odbiera z miejsca zamieszkania i wiezie na granicę w Gubinie. Tam z kolei kierowca busa przejmuje kobiety i rozwozi je po kraju lub indywidulanie do miejsca docelowego.

Jak sytuacja wyglądała 3 tygodnie temu? Panie jadące do pracy została informacja zaskoczyła o zamknięciach granic już na terenie Niemiec. Pierwsza reakcja opiekunek: wracać natychmiast do Polski. Druga po ochłonięciu: zostać i pracować, przeczekać. Kontrakty są różne od miesiąca do trzech miesięcy i większość z nich postanowiła nie tylko wypełnić umowę, ale nie wracać i po wypełnieniu kontraktu  przeskoczyć z jednego miejsca na drugie. Do innego miejsca pracy.  Zatem opiekunki pracują i na razie nic nie wskazuje na to, aby miały wracać.

Nie ma informacji dotyczących tego, aby opiekunki  z Polski musiały wracać do domu-do Polski. Są natomiast takie, że Rumunki, Bułgarki i Czeszki do Niemiec nie mogą wjeżdżać -stąd chaos nad Renem-bo seniorów bez opieki w tej chwili przybywa. Natychmiastowo przybyło miejsc pracy dla Polek.

Zatem  jeśli czytasz ten tekst, masz podstawową znajomość niemieckiego lub wiesz, że ktoś dziś ma potrzebę pracy i możesz pracować w opiece  to pisz na maila: oson@vp.pl. Wynagrodzenie uzależnione jest od znajomości języka  od 1300 do 1500 euro netto-za miesiąc pracy. Zastrzegam, że sytuacja jest dynamiczna nad Renem, na razie jednak na dziś-można jechać do pracy.  Gwarantuję, że firma jest rzetelna i wypłacalna. Nie ma tutaj pułapki, że ktoś pojedzie i nie dostanie pieniędzy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *