Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.
Aresztowane Zegarki

ZAJMUJĄ ZEGARKI, SKARPETY I MAJTKI – PORADNIK NAJEMCY

W ostatnim czasie zostały zarejestrowane dwa Stowarzyszenia. Jedno dedykowane franczyzie eurocashu, drugie dedykowane żabce. Oba Stowarzyszenia zapraszają chętnych, których dotknęła „ręka know how” w swoje szeregi. W międzyczasie jeszcze na kilka dni przed pandemią zawiadomienie do prokuratury w Poznaniu wpłynęło od kilku biorców franczyzy muszkieterów.

Blog jest otwarty na jednych i drugich plus czytelników.

Milczenie w ostatnich tygodniach ma trzy powody. Pierwszy to czas oczekiwania i przyglądania się temu w jakim kierunku zmierza retail. Choć wiemy, że -do ruiny- niemniej zagadką pozostaje skala i rozwój wydarzeń.

 Drugim powodem jest książka „Kiedy odchodzą” i kwestie związane z wydaniem. I trzecim-ostatnim, mój pobyt na wsi gdzie nie ma TV, internetu i atmosfera jest lżejsza.

Odbierając książkę w Wojskowych Zakładach Kartograficznych w Warszawie zobaczyłem ponownie z bliska efekt retailu. Obok Zakładów stoi death mall o którym jak dotąd-nie pisaliśmy tutaj. Najpierw zatem zobaczymy jak to wygląda z bliska.

Podarowałem sobie i wam fotek odchodów, to dziś szalet dla potrzebujących.

Mamy 2020 rok. Death mall zamknięto trzy lata temu w międzyczasie wybudowano modo, które szybko upadło i nieco wcześniej z upadłego maximusa zrobiono Targi co okazało się być potrzebne. Mówimy o Warszawie, stolicy kraju. W międzyczasie internauci pisali o g północnej -z młócin sygnałów nie ma-podobnie jak ludzi  przed pandemią, w trakcie i niby po niej.

Aby nie snuć tej opowieści zbyt długo w międzyczasie – tego blogowego zastoju-bizblog opublikował ten tekst w którym wskazuję na Sadybę -miejsce nie tylko potrzebne, ale i odwiedzane realnie nie tylko przez wycieczki do kina. Co nie oznacza, że czynsze nie  są z sufitu.

Pyta dziennikarz z bizbloga:

„A są jakieś dobre przykłady?

Na przykład Sadyba. Koło niej przejeżdża codziennie do pracy i z pracy kilkadziesiąt tysięcy osób z Miasteczka Wilanów. Jest skrojona na miarę. Zamiast 300 lokali jest nieco ponad 100. W okolicy nie ma też żadnej poważnej konkurencji. Sporo ludzi. Firma zarządzająca po atakach terrorystycznych we Francji zbudowała zabezpieczenia tak, aby przypadkiem ktoś nie wjechał do środka samochodem. Rotacje następują rzadko.

Centra jakoś to sobie odbijały?

W wielu przypadkach płaciły za to najmniejsze podmioty. Ale teraz sentymenty się skończyły. Inna sprawa, że o najemców od pewnego czasu było coraz trudniej, rosła liczba pustostanów”. 

Jeżeli chce Ci się po raz enty czytać o tym samym to zajrzyj tutaj:

https://spidersweb.pl/bizblog/galerie-handlowe-epidemia-lpp-empik/

Tymczasem dziś protestują galernicy w Warszawie. Dziś fundusze zarobią na gwarancjach bankowych i majątku firm, a co będzie potem-nie ma znaczenia. W przypadku fortu wola mają tam powstać apartamenty.

Zostawmy nasze lokalne podwórko i zajrzyjmy do USA.

https://eu.usatoday.com/story/money/2020/06/09/store-closures-2020-kay-zales-jared-jewelers-closing-stores/5328716002

https://moneyv.wp.pl/gospodarka/koniec-galerii-handlowych-brzoska-katastrofa-koronawirus-to-przyspieszyl-6514686815512705v.html

https://noizz.pl/design/robert-konieczny-galerie-handlowe-to-kolejne-kopalnie-bazuja-na-zuzytym-powietrzu/q2y51s9

https://businessinsider.com.pl/biznesvscovid/restauracje-po-pandemii-koronawirusa-wysokie-czynsze-zamykaja-biznes/hb5v3ps

https://superbiz.se.pl/wiadomosci/zaraza-zmienia-handel-po-co-nam-galerie-jesli-wszystko-mozna-kupic-w-necie-aa-TaCS-qset-3Cr4.html

https://www.money.pl/gospodarka/galerie-handlowe-najemcy-zrywaja-umowy-6508222918043265a.html

https://www.money.pl/gospodarka/odmrazanie-galerii-handlowych-wlasciciel-marki-quiosque-odstepuje-od-czesci-umow-6506110992877697a.html

Zatrzymajmy się na chwilę tutaj gdzie autor Interii odkrywa to, co zostało opisane drobiazgowo już 6 lat temu.

Aresztowane Zegarki
Aresztowane zegarki

Stąd spory między wynajmującymi a najemcami, które – jak wynika z sygnałów docierających do naszej redakcji – przybierają gwałtowny charakter. Coraz częściej uruchamiane są kaucje i gwarancje na poczet zapłaty czynszów oraz dochodzi do zajęcia towarów. Tak został potraktowany właściciel butików Swiss z markowymi zegarkami, który zdecydował się zamknąć część sklepów w centrach handlowych należących do firmy Atrium i odstąpić od umów najmu. W rezultacie wynajmujący dokonał zastawu na rzeczach ruchomych znajdujących się w pozostałych lokalach sieci, które wciąż miały funkcjonować”.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/raporty/raport-tarcza-antykryzysowa-poradnik-przedsiebiorcy/aktualnosci/news-w-galeriach-kipi-od-sporow-dochodzi-nawet-do-zajmowania-towa,nId,4515305#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Tych sygnałów Interia dostaje więcej. Nie tylko Interia. 6 lat temu po emisji Expressu Reporterów większego zainteresowania-nie było. Niby było super. Ustawy galeryjnej nie napisano, franczyzowej też nie- pomimo deklaracji i zapowiedzi, że to nastąpi.

W rezultacie jest jak jest.

https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/protest-przeciwko-czynszom-w-galeriach-handlowych/6p9p9nj

Tymczasem w północnej nastroje jak na iwęcie. Można zagrać w smocze wyzwanie albo grę miejską. Można wygrać grę, a nawet kubek.

Wróćmy jeszcze do wątku Stowarzyszeń

„Wspólnie z grupą osób poszkodowanych przez spółkę Eurocash S.A. oraz spółkę Eurocash Franczyza postanowiliśmy założyć Stowarzyszenie pod nazwą „ Stowarzyszenie Poszkodowanych przez Grupę Eurocash” które będzie miało w zamiarze wspierać ludzi którzy jako franczyzobiorcy sieci sklepów Delikatesy Centrum oraz akcji Akademia Przedsiębiorczości Grupy Eurocash pozostawiła z długami kilkaset przedsiębiorców w latach 2014 – 2020 , snując przed nimi wizję rentownych biznesów, zatajając fakty funkcjonowania oraz współpracy z Grupą Eurocash a na końcu przejmowanie ich biznesów, okradanie ich w biały dzień wyłamując zamki w sklepach i siłą pod nie obecność właścicieli przejmować za darmo wszystkiego co zastali a tym samym pozostawiając właścicieli z długami często przekraczającymi miliony złotych”.

A tutaj namiar na

https//poszkodowaniprzezeurocash.pl

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Ajent%C3%B3w-i-Franczyzobiorc%C3%B3w-108261344100169/

Nad nową szatą bloga i różnymi nowymi funkcjami pracuje Michał. Jak mówi-będzie efektywnie i efektownie. Zobaczmy.

Tymczasem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *