Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.
Food Court Galeria Handlowa

Trzy miliony sześćset tysięcy w 11 lat i milionowy dług-poradnik najemcy

Taki dostaliśmy list z zapytaniem.

Plac Zabaw Galeria Handlowa

Rzadko poruszamy temat sal zabaw dla dzieci. Ten przykład przypomina reguły „gry” – do jednej bramki. Brak regulacji na poziomie przepisów prawa dziś przynosi konsekwencje dla wielu branż, ale przede wszystkim dla ludzi. O tym pisaliśmy wielokrotnie. Nie Twój budynek-nie masz wpływu. I niema znaczenia czy prowadziłeś skutecznie coś na własną rękę 10 czy 20 lat. B2B w praktyce plus vin vin. Zgodzimy się co do tego, że regulacje w niektórych przypadkach-nie muszą być zmorą. Zaniechania w obszarze ochrony podmiotów gospodarczych dziś są widoczne w sposób szczególny. Słyszeliśmy jedną narrację, taką samą od lat – ale, po co?

Jaki dziś jest efekt zaniechań w stanowieniu prawa-widzimy. Kłopot polega na tym, że piewcy wolnego rynku i wolnej amerykanki dziś chętnie sięgają po państwowe pieniądze celem ratowania miejsc pracy, choć części z nich – poprzez zaniechania – uratować się nie da. Nagle publiczne pieniądze są niezbędne do przetrwania. I dobrze, że jeszcze są –choć nie wystarczą dla wszystkich. Gdybyśmy chcieli dywagować dlaczego tak jest to dyskusja trwałaby w nieskończoność. List byłego już właściciela sali zabaw jest smutną pamiątką po tym co było, być może też szansą na coś nowego?

Te zdjęcia są pozostałością po świetnie zarządzanej restauracji.

Co zrobił były najemca? Wyprowadził się na ulicę. Jedzenie na dowóz plus abonamenty dla seniorów z dowozem do domu. Po miesiącu zarobił na wszystkie koszty, bo czynsze w wielu miejscach – znacząco spadły. Potrafi prowadzić restaurację choć przez lata słyszał, że nie potrafi. Przez 11 lat zostawił w czynszach i opłatach „wspólnych” 3 mln 600 tysięcy złotych. Pomimo to wyszedł z milionowym długiem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *