Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.
Atutem w tak skomplikowanej sytuacji gospodarczej jaką widzimy są miejsca pogardliwie traktowane przez dużych, średnich, a nawet małych. Ci na samym dole łańcucha zakupowego i biznesowego pomimo obniżonej frekwencji wprawdzie liżą rany, ale nie aż tak głębokie, jak pozostali. Najpierw zobaczmy z dołu o co chodzi.
Kompaktowe boxy 01
Te na pierwszy rzut oka apokaliptyczne zdjęcia mogą mieć związek z pandemicznym lockdownem?

Nie, to nie efekt lockdownu-najemcy tych boksów dawno odeszli z miejsc w których kiedyś pracowali. Część odeszła na emeryturę, część się przeniosła gdzie indziej, jeszcze inni patrzą w przyszłość z nadzieją, że będzie dobrze.

Z ponad stu boksów pozostało kilkadziesiąt w dobrym stanie. A teraz wejdźmy na górę i zobaczymy jak zmienia się otoczenie tego co stare, brzydkie i nieużywane.
Przyjechali, zdjęli, postawili. Zejdźmy znów na dół i zobaczymy z bliska.
Kompaktowe rozwiązania nie są czymś nowym. Kompaktowe domy, biura i sklepy to perspektywiczny kierunek w gospodarce-również bazarowej. Czyli tej na marginesie, nie z pierwszych stron gazet, ale gdzieś z ostatniej strony.
Nasuwa się reklamowe hasło, że małe jest piękne-jak mała Chorwacja na wielkie wakacje i sentencja, że non omnis moriar. Może to jest to nowe co nadejdzie? Niski czynsz w złotówce, zero części wspólnych, małe powierzchnie, nowe boksy, lojalni klienci?
Remont bazarku na warszawskiej Sadybie trwa od Nowego Roku i trwa. Część małych najemców przenosi się do kompaktowych boksów, część odchodzi. Idzie nowe. Czynsz na takim bazarku to ok.1500-3000 złotych miesięcznie plus woda i prąd w tym mieści się koszt ochrony.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *