Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.
Ubiór Na Cebulkę Friends

“Wyniosłem towar na sobie”-poradnik najemcy

Pan Marek z Krakowa dzieli się swoim doświadczeniem z czytelnikami przeliczeni.pl

„Najważniejsze jest opracowanie odpowiedniej strategii, bo otwarte tylko częściowo budynki i minimalny traffic, nie sprzyjają wynosom. Mam dwa sklepy. Trzeci lockdown praktycznie przesądził o moim końcu w galerii.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że wynosy dotyczyły tylko mojego towaru, którego jestem właścicielem i za który zapłaciłem. Nie mam już złudzeń, że jestem człowiekiem przegranym i przez wiele najbliższych lat nie będzie mnie stać na zakup nowej odzieży czy obuwia. Dlatego jeśli mam teraz taką możliwość, to chociaż zabezpieczę siebie i swoją rodzinę w markową odzież. Na lata. Stąd na Szczepana zapadła decyzja, że robimy jakiś ruch, bo zarząd każe nam czekać na „negocjacje” do momentu ponownego otwarcia. 

Proces przygotowania trwał kilka dni, a sama akcję rozpocząłem drugiego stycznia. Pora roku nam sprzyja, bo pozwala wynieść na sobie maksymalnie dużo asortymentu, Podczas jednego kursu byłem w stanie wynieść 2 kurtki, 2 pary spodni, dwie bluzy, kilka t-shirtów i sporo czapek.

Niestety, tylko jedną parę obuwia. Samo wyniesienie to dopiero połowa sukcesu. Gdzieś trzeba przecież odzież zrzucić i wrócić “na lekko”.

Z pomocą przyszło stare, dobre Berlingo, które ma przesuwne drzwi w przedziale towarowym, co pozwala błyskawicznie wskoczyć na pakę, pozbyć się odzieży i obuwia. Samochód zaparkowany był każdorazowo w innym miejscu, ale zawsze na miejscu możliwie najmniej narażonym na widok kamer.  Przyznaję, że największy problem miałem z obuwiem.

Szybko wyniosłem swoją rozmiarówkę i zaczęły się schody. Musiałem nieraz mocno podkurczać palce, aby wdziać kilka rozmiarów mniejsze ciżemki. To wymagało poświęceń.

Należy też zauważyć, że wracając na lekko musiałem mieć na pace samochodu obuwie na zamianę, które potem mozolnie układałem w celach ekspozycyjnych, by przypadkiem nie zaciekawić ochrony.  Dochodziło do takich sytuacji, że brakowało mi już obuwia na podmianę i zaczynałem sięgać po takie mocno już znoszone.  Co nie dawało komfortu podczas powrotu, bo miałem wrażenie, że każdy napotkany klient w pasażu to potencjalny wróg, do tego wszechobecne kamery.

Nieraz miałem poczucie, że kopię tunel i ziemię wysypuję przez nogawki spodni jak w „Skazanych na Shawshank” . Takie uczucie. Cała akcja zakończyła się 20 stycznia. W ciągu tych dni potrafiłem jednego dnia wynieść towar wartości kilku tysięcy złotych. Ostatecznie na plus jestem jakieś kilkadziesiąt tysięcy zł, licząc ceny hurtowe. Chodziłem tam i z powrotem, a  zaufany pracownik zechciał mi pomóc. Jestem zabezpieczony, czekam teraz na otwarcie i rozmowy z dyrekcją.  Jeśli nie przyjmą moich warunków, to bez żalu odchodzę, pozostawiając moje długi i punkty z absolutnie niesprzedawalnym towarem i tym, który pcha mi franczyzodawca, za który jeszcze nie zapłaciłem i nie zamierzam zapłacić.

Towar niezapłacony uczciwie zostawiłem na półkach. Mam nagrany już wyjazd do Niemiec na magazyn (stawka 10 eur/h). Bo długów u rodziny mam mnóstwo i kilka ładnych lat potrzeba, aby to odrobić i to zwrócić. Co ma być, to będzie. Ważne, że jestem już wyniesiony”.

Marek

Od Adminstratora: Panie Marku, to właściwa decyzja. Pomysł na ocalenie mogą zastosować również najemcy lokali z zegarkami i biżuterią. Naszym zdaniem przez najbliższy tydzień chodząc tam i z powrotem można wynieść sporo towaru. Jeśli tego najemca nie zrobi: plomba, komornik i sąd.

Skazani na Shawshank

Zdjęcię: Internet

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *