Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.
Palcem po mapie

Gdzie zobaczyć Jamajkę za darmo?-poradnik najemcy

Jednym z wielu procesów zmian, które się dzieją w niektórych miastach są znikające pralnie chemiczne. W zasadzie ich dni i miesiące są policzone. Co ciekawe pralnie chemiczne znikają nie tylko w systemie retail, ale i poza nim. Łańcuch pomiędzy hotelem, motelem, domem i pralnią zerwał się jak pies od budy. Poza tym top menagment piorący koszule zmienia przyzwyczajenia usługowe na bardziej przyziemne-domowe.
W nowoczesnych development nie ma czegoś takiego jak suszarnia i pralnia na strychu. Pralnia to obciach podobnie jak słoiki w piwnicach, stąd też piwnic-nie przewidziano. W niektórych nowoczesnych frankowych osiedlach takich jak stołeczne Wilanów-lokalne społeczności menagerów upominały się o to, aby bielizny nie suszyć na taraso-balkonach, bo to burzy estetykę-jest przykre dla oka. Jak można majtki i koszule suszyć na swoim balkonie w upalny dzień? To może nawet źle wpływać na dzieci i prowadzić do traumy, a psychiatrów przecież brakuje. Tak czy inaczej pralnie znikają i powstaje pytanie co teraz? Jak żyć? Tym bardziej, że cięcia pensji „dyrektorów” firm zarządzających ratami nazywanych czynszami obcięte-w niektórych przypadkach, na razie – o połowę.
Zejdźmy zatem na ziemię i zastanówmy się nad tym co dalej, bo oprócz koszul i butów do prania są jeszcze…
Dywan

One też znalazły się na ścieżce upadku w łańcuchu dostaw do pralni chemicznych.

Co zrobić kiedy idziesz z dywanem na plecach do popularnej sieciówki i nagle. Bum! Już jej nie ma.

Zamknięta Pralnia Chemiczna
Tak się stało na Sadybie w Warszawie. Kilka dni temu-pralnia zniknęła, bez info co dalej i bez przekierowania na e-commerce. Krótka decyzja i pytanie, gdzie jest trzepak? Okazuje się, że one też z wielu miejsc osiedlowych zniknęły-podobnie jak majtki z balkonu-szpeciły krajobraz. Co więcej-stanowiły zagrożenie dla dzieci-bolesnym upadkiem i traumą (trzepaki zastąpił smartfon). Stąd trzepaki zniknęły-podobnie jak znikają pralnie. Szczęśliwcy mający trzepak dają radę. Tak jak ten w Gdańsku na jednym z osiedli.
Trzepak

Jako, że nie stać go na pranie w domu (takie firmy istnieją, piorą dywany w domach) wybiera wariant oszczędnościowy i po godzinie trzepania wraca do domu. Da sobie radę bez pralni. Półmilionowy dług trzepiącego na sprawdzonym know how nauczył byłego franczyzowego biorcę nowego życia. Poza systemem sądowo-pocztowym stał się maczupikczu biznesu w holenderskich odzieżowych halach. Za realne pikowanie (nie mylić z fakapem retailovych pików) wspomnianej bielizny, mieszkając w campingowej przyczepie, żyjąc skromnie wyciąga 10 tysięcy miesięcznie. Od momentu wypowiedzenia umowy franczyzowej i uruchomienia weksli radzi sobie pomimo lokdownu prowadząc sheringowe życie korzysta z syfonu. Po przeliczeniu okazuje się, że można też zaoszczędzić na piciu wody. Posiadanie syfonu wpisało się w przewartościowanie życia. Nie chce przepłacać na butelce wody. A wolne chwile spędza na wolontariacie. Sam mianował się CEO na Europę Środkowo-Wschodnią portalu franca.pl – premiera francy prawdopodobnie już w lutym.

Franca.pl

Dziś przed takim przewartościowaniem jak CEO stoją wytrzepani najemcy i biorcy w galeriach handlowych. Od lat, a nie tylko lokdownu pełzający upadek staje się faktem. Przed najemcami sharingowe życie z globusem na półce. Machasz palcem i jesteś np. na Jamajce albo Sri Lance. Modny Zanzibar jak chcesz to oglądasz na darmowym jutubie (w okolicach Rossmanów, gdzie dociera darmowe wi-fi). Podróżują Twoje oczy-to jest właśnie ta zmiana.

Koszt trzepaczki do dywanu na ceneo.pl to jedyne 6,91 zł. Najtańszy globus na empik.com -17,49 zł. Koszt syfonu 179,99 zł. Koszt trzepaka dla posiadających jeszcze kawałek działki – 400 złotych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *