Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.
Galeria Handlowa Dubaj COVID-19

Szczepią się w galeriach handlowych

Zamożni turyści w grudniu podratowali gospodarkę Dubaju. Spotkania, sylwestrowe iwęty i zakupy poprawiły humor chociaż na chwilę najemcom największej galerii handlowej na świecie Dubai Mall. Pomimo to przybywa pustostanów.

Rozmawiamy z Polką, która pracuje w tym największym handlowym budynku świata. Podesłała nam zdjęcia i filmiki.

 „Od roku chodzimy w maseczkach do pracy. Był moment, że pracowałam zdalnie, ale teraz przychodzę do pracy. Za brak maseczki grozi kara w wysokości 3000 złotych. Wszyscy się stosują. Od początku pandemii wielu ludzi tutaj, w szczególności obcokrajowców straciło pracę i wrócili do domów. Nie ma tutaj zasiłków czy jakichkolwiek form pomocy. Tracisz pracę, wyjeżdżasz. Tylko w ramach mojej firmy dla której pracuję zamknięto w tym regionie 70 sklepów (w galeriach handlowych).

Nie ma turystów, nie ma obrotów. Ruch spadł katastrofalnie, a ten budynek handlowy stoi wyłącznie na turystach, tutaj miejscowi nie przychodzą, bo nie lubią. 80% zwiedzających i kupujących to turyści. Kiedy Emiraty otwarły się na Izrael ruch się zwiększył, wtedy, w grudniu było ok. 1000 zakażeń dziennie. Teraz jest ponad 3500 dziennie i wprowadzono znowu obostrzenia. Gospodarka bardzo ucierpiała.

Od wczoraj są pozamykane bary i puby, a pozostała gastronomia jest otwarta. Zamknięcie całej gastronomii skończyłoby się katastrofą. Ci turyści, którzy przylatują muszą mieć możliwość zjedzenia posiłków czy napicia alko. Bez tego wszyscy stracilibyśmy pracę. Firmy tutaj pomagają w zaszczepieniu się pracownikom. Jest bardzo dużo punktów szczepień w mieście. W naszej galerii mamy taki darmowy punkt szczepień dla chętnych. Nie ma w Dubaju sytuacji, żeby ktoś otworzył swój punkt jeśli jest zakaz. Za to grożą ogromne kary pieniężne.

Galeria Handlowa Dubaj COVID-19

“Tutaj w galeriach otwarto punkty, gdzie za darmo można było przeprowadzić test na COVID-19, a teraz jest punkt szczepień”.

Tak wyglądał ruch dziś ok. 16.00 czasu miejscowego. Pani Justyna przesyła nam materiały.
COVID-19 Dubaj

Ograniczenia w Dubaju:

Najwyższy Komitet ds. Zarządzania Kryzysami i Katastrofami w Dubaju ogłasza nowy wykaz zaleceń i środków zapobiegawczych przeciwko Covid-19. Środki podjęte w odpowiedzi na wzrost naruszeń wytycznych zapobiegawczych. Wytyczne ważne od 2 lutego do 28 lutego 2021

  1. Zmniejszenie o 50% liczby dostępnych miejsc w budynkach zadaszonych-wraz kinami, obiektami rozrywkowymi i sportowymi.
  2. Hotele pracują na 70% swojej wydajności-nowe rezerwacje muszą uwzględniać powyższy limit.
  3. 70% dotyczy także basenów i krytych plaż w hotelach.
  4. Restauracje i kawiarnie są otwarte do 1:00.
  5. Galerie handlowe i sklepy pracują na 70% swojej przepustowości.
  6. Surowsze kary za umyślne lekceważenie przedsięwziętych środków ostrożności.
Zachęcamy społeczność do zgłaszania nieprawidłowości poprzez telefon na 901 lub skorzystanie z ,,policyjnego oka” na policyjnej aplikacji smartfonowej”. Mieszkańcy Dubaju czekają na ludzi z innych stron świata. Pomimo to, że Dubai Mall liczy 1200 sklepów, 120 restauracji, a powierzchnia budynku obejmuje ponad 112 hektarów ziemi i znajdziemy tam sztuczny stok narciarski, lodowisko, gigantyczne akwarium i najbardziej wymyśle pomysły na spędzenie czasu to w galeriach handlowych nie znajdziemy tego co staje się hitem dla ludzi.
TODA na swojej stronie internetowej pozycjonuje się jako miejsce alternatywne dla galerii handlowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. I TODA jest realnym hitem. Za 45 minut spektaklu uczestnik płaci równowartość 70 złotych.
Foto: www.toda.ae
Wymiarów tych spektakli jest kilka: biznesowy, artystyczny, terapeutyczny. Teatr Sztuki Cyfrowej jako pierwszy wprowadził światło i dźwięk do zamkniętego pomieszczenia. Pomysł chwycił-klientów nie brakuje. Treść, dźwięk i wizualizacje zmieniane są co kwartał.
Wracamy palcem po mapie z wycieczki . Najemcy w Dubaju-też mają długi. Większy ruch i jakiś pik? W zaszczepionych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *