Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.
Sprawiedliwość

Zawiadomienie do prokuratury przeciwko Biedronce

Stowarzyszenie Stop Wyzyskowi "Biedronka" idzie na wojnę z sieciami handlowymi. Szukają innych poszkodowanych przez sieci handlowe. Zapewniają pełną obsługę prawną.

W grudniu 20202 roku, Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył ponad 723 miliony złotych kary na Jeronimo Martins – właściciela sieci Biedronka. Chodzi o rabat nazwany jako „wsteczny rappel extra” lub „retro”. Generalnie chodzi o umowy pomiędzy stronami dotyczące rozliczeń. Zdaniem UOKiK Biedronka wykorzystuje przewagę konkurencyjną i nie rozlicza się wg umów co z kolei doprowadza do ruiny rodzimych producentów. Potentat zapowiedział odwołanie się do Sądu w tej sprawie. Tymczasem do prokuratury wpłynęło kolejne zawiadomienie. Treść zawiadomienia poniżej.

W sporze pomiędzy spółką, a dostawcami pojawiają się rolnicy-producenci. Zdaniem felietonistki Polityki tylko jeden rolnik mógł zostać poszkodowany. Tymczasem UOKiK przygląda się sprzedającym swoje franczyzy na potęgę – firmie Eurocash i Intermarche – również pod kątem „retro” rabatów. 

Publikujemy apel Stowarzyszenia Stop Wyzyskowi "Biedronka"

Praktyka ostatnich miesięcy pokazuje, że pracownicy Biedronek to nie jedyni poszkodowani przez tę sieć. Jak wynika chociażby z decyzji Prezesa UOKIK, Jeronimo Martins stosuje w Polsce cały szereg niedozwolonych praktyk polegających między innymi na pobieraniu od dostawców niezgodnych z prawem opłat w postaci rabatów. Skala tych praktyk jest ogromna, tylko podczas jednego postępowania Prezes UOKIK nałożył na Biedronkę karę w wysokości ponad 720 milionów złotych.

Ponieważ zaczynają się do nas zgłaszać przedsiębiorcy poszkodowani nie tylko przez Biedronkę postanowiliśmy, że nasze stowarzyszenie obejmie swoją ochroną dostawców Biedronki oraz innych sieci. Zdajemy sobie sprawę z tego, że o ile byli dostawcy nie mają nic do stracenia, o tyle ich obecni dostawcy, którzy są obciążeni nielegalnymi opłatami mogą po prostu się bać.

Skontaktowaliśmy się z ekspertami w tej dziedzinie i jesteśmy w stanie zapewnić każdemu dostawcy, czy to byłemu czy obecnemu, całkowicie anonimowe i bezpłatne konsultacje prawne i biznesowe w celu rozwiązania jego problemu.

Zapraszamy do kontaktu, gdyż już najwyższa pora przeciwstawić się nielegalnym i nieetycznym praktykom stosowanym przez Biedronkę i inne sieci handlowe. Tym bardziej, że w ostatnich latach w znaczny sposób zmieniło się polskie prawo i ustawodawca zapewnił dostawcom odpowiednie narzędzia służące do obrony ich interesów.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: biedronka.alert@gmail.com lub telefonicznie pod numerem telefonu: 501 732 256

Edward Gollent

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *